SPR-RSČ » Publikace » Autorské články » Viktor Orbán třímá Attilův meč

Viktor Orbán třímá Attilův meč

orbán

Společně jsme neporazitelní. Jako jednotlivci jsme ztraceni! (Viktor Orbán)

Maďarsko. Krásná, převážně rovinatá krajina, s bohatými tradicemi, s pohnutými dějinami.

Tato země vždy lákala různé nájezdníky, zpravidla osmanské Turky. Války střídali války, povstání střídala povstání. Válčili s Turky, válčili s Rakušany, po boku Němců a Italů válčili s Rusy, bojovali i proti Čechům, povstali i proti vlastnímu komunistickému režimu, postavili se na odpor i sovětské okupaci. Maďaři, potomci divokých Hunů dokáží mnoho snášet, mnoho strpět. Do té doby, dokud kalich hořkosti nepřeteče. Pak se chopí zbraně a bojují. Za vlast, za svobodu, za národ, za svou suverenitu. Maďaři o muslimech a islámu vědí své. Více než 150 let turecké okupace jim bohatě stačilo.

Maďarsko se dnes potýká s hospodářskými problémy a s enormní zadlužeností, do které jí dostal minulý i současný režim. Jako by Maďaři neměli dost svých vlastních problémů, objevil se nový, zcela zásadní problém. Islám. Novodobý Saracén stojí na hranicích a chce si podmanit maďarskou úrodnou zemi.

Tentokrát se ale dobyvačný muslim přepočítal. Maďar nebojuje po vzoru Járy Cimrmana a dobrý voják Švejk není jeho vzorem. Maďaři jsou od malička vedeni k národnímu uvědomění, k národní hrdosti. Pocit vlastenectví není třeba v lidech dolovat. Národní cítění a zdravý nacionalismus mají všichni. Jistě, i tam se najdou sluníčka a mandelinky, ale rozhodně ne v takovém množství jako u nás.

Když kalich hořkosti přeteče, maďarský lid se začne bránit takovým způsobem, že sami islamisté budou s hrůzou utíkat a na maďarskou zemi se budou dívat jako na živoucí peklo.

Dnes je situace tak napjatá, že stačí pouhá jiskra. Zvěrstva, které provádějí příslušníci islámského státu a různí teroristé, nebudou ničím ve srovnání s tím, čeho se jim dostane od Maďarů, pokud noha dobyvačného islámu vkročí na maďarskou zemi. Maďaři to dokázali již mnohokrát v historii. I když byli mnohokrát porobeni, vždy kladli odpor. A ten nikdy nebyl sametový. Evropa se může spolehnout na to, že Maďaři islamizaci své země nedopustí.

Viktor Orbán to ví. Tento maďarský premiér je srovnatelný s ruským premiérem, Vladimírem Putinem.

Ani jeden z nich není dokonalý. Oba dělali chyby, za které je mnozí lidé nenávidí. Oba mají své příznivce, stejně tak odpůrce. Jenže… oba stojí za svým národem a v dobách krize, národ stojí za nimi. Když kterýkoli z nich zavelí národu do zbraně, národ do zbraně půjde.

Nechci zde dělat reklamu Vladimíru Putinovi. Ten to nepotřebuje. On má své vlastní charisma.

Tímto článkem chci vyjádřit svou podporu Viktoru Orbánovi, kterého český lid, možná až tak nezná. Viktor Orbán stojí za svým národem. Dá se to samé říci i o našem premiérovi Sobotkovi?

„Hlavní nebezpečí evropské budoucnosti nehrozí od těch, kteří sem chtějí přijít, ale od fanatických bruselských přisluhovačů multikulturalismu. Nedovolíme Bruselu nadřadit se nad naše zákony. Nedovolíme, aby nám vnucovali zkažené ovoce spadlé ze stromu jejich kosmopolitního světonázoru. Nebudeme importovat do Maďarska kriminalitu, terorismus, homofobii a synagogy vypalující antisemitismus. Tady nebudou žádná přistěhovalecká ghetta, ve kterých neplatí naše zákony, tady nenastane destrukce pořádku, žádné výtržnosti imigrantů a nebudou tu žádné gangy lovící naše ženy a dcery. Nedovolíme jiným, aby určovali, koho máme vpustit do naší země, vedle koho máme žít a s kým máme chtít sdílet naši zemi,“ řekl ve svém projevu, mimo jiné, Viktor Orbán.

Dále dodal:

„Nejdřív jim dovolíme nařídit nám, koho musíme přijmout, pak nás donutí ustupovat až sloužit cizincům v naší vlastní zemi. Nakonec zjistíme, že nám nezbývá než se sbalit a odejít z naší krajiny. Proto budeme nadále odmítat vnucované plány přerozdělování a nebudeme tolerovat ani vydírání a výhrůžky!“

Tento premiér je schopen vést svůj lid. Dá se to samé říci i o tom našem? Máme snad i my takového premiéra? Máme snad i my takového vůdce? Dokáže si snad někdo představit premiéra Sobotku, jak vede národ do boje? Směšná otázka, že?

Je na nás všech, abychom se sjednotili s okolními státy, ve kterých ještě existuje zdravý rozum. Musíme se sjednotit s našimi bratry Slováky, musíme se sjednotit s Poláky, musíme se sjednotit s Maďary. Musíme utvořit silnou obrannou koalici států V4.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená * jsou povinná.