SPR-RSČ » Publikace » Autorské články » USA nás kritizují

USA nás kritizují

cikán

USA nás kritizují za diskriminaci romů a proti muslimské nálady. Když jsem tento článek uviděl, nadzvedlo mne to ze židle. Pak jsem si sebekriticky uvědomil, že to já jsem vlastně nevědomý, až hloupý, protože nechápu význam slova diskriminace a nevím ani to, že u nás již dávno platí moderní, výkladový slovník cizích slov, který jsem si ve své nevědomosti a možná i lenosti neprostudoval. Má vina!

Když jsem byl malý, záměrně neříkám mladý, protože to jsem pořád, ale malý, doslova a do písmene, malý, měl jsem rád pohádky. Přečetl jsem jich spoustu. Mezi tím množstvím pohádek, se mi líbila pohádka o jakémsi Honzovi, zajímavé, že všichni hrdinové našich pohádek byli Honzové, tedy, líbila se mi pohádka o Honzovi v Lenoráji. Už si přesně nepamatuji na děj, nicméně, pointou této pohádky bylo, že se Honza dostal do krajiny, která se jmenovala Lenoráj a tam si stačilo lehnout do stínu slunečního svitu pod strom a pečení holubi tam létali každému přímo do huby.

Tehdy jsem byl opravdu malý a ještě jsem neměl tušení, že tomuto jevu se odborně říká diskriminace!

Přesně takovým způsobem jsou v naší republice diskriminováni romové, jinak podle naučného slovníku, spisovně, též cikáni.

Jediný rozdíl mezi tou diskriminací v Lenoráji a v naší zemi je, že v Lenoráji nezáleželo na barvě kůže, zatím co u nás jsou takto diskriminovány pouze nebílé menšiny. No, tak to budeme asi rasisté!

Naše nebílé menšiny diskriminujeme přesně podle vzoru zmíněné pohádky. No, a pak že pohádky jsou k ničemu!

Oproti pohádce, je u nás již větší pokrok. Dnes si naše diskriminované menšiny již nemusí lehat pod stromy. Mohou v klidu ležet ve svých domovech, které jim diskriminačně dotujeme. Mohou si jezdit v taxíku pro diskriminační dávky, a aby toho nebylo málo, diskriminujeme je i dalšími finančními dávkami. Diskriminujeme jejich porodnost. Čím více zplodí dětí, tím více je diskriminujeme dalšími a dalšími dávkami. Diskriminujeme je dotacemi na bydlení, diskriminujeme je dotacemi na živobytí, diskriminujeme je nezaměstnaneckou podporou, diskriminujeme je sociálními dávkami, diskriminujeme je dotacemi na energie a kdo ví, čím ještě. Čím vším jsou diskriminováni, to vědí jen oni sami a úřednice, které jim ty diskriminační dávky vyplácejí. Za to všechno od nich chceme jediné. Aby dodržovali ta samá pravidla, která platila i v oné pohádce. V Lenoráji bylo jediné pravidlo, a to pravidlo dodržovat lenost a nikdy a za žádných okolností nepracovat. Kdo toto pravidlo porušil, byl z Lenoráje vyhoštěn. Jsme rádi, že naše diskriminované menšiny toto pravidlo opravdu poctivě dodržují, takže jsme nemuseli vyhostit ani jediného!

Tak asi toliko ke zmíněné americké kritice.

Dále jsme obviňováni, že u nás se cíleně zasévá umělá nenávist vůči migrantům, kteří přece nechtějí nic jiného, než přijít do Evropy, celou jí ovládnout, pobít všechny bezvěrce a spokojeně si tady žít. No, co je na tom špatného?! Vždyť i v Bibli se píše, že, kdo do tebe kamenem, ty do něj chlebem, no ne? Tak co se nám nelíbí, že?!

Vážená Ameriko. Tak vám slavnostně slibujeme, že se polepšíme a dříve, než je od nás vyhodíme, usmějeme se na ně!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená * jsou povinná.