SPR-RSČ » Publikace » Autorské články » Zasedání zastupitelstva

Zasedání zastupitelstva

Brno

Zasedání Zastupitelstva města Brna dne 12. dubna 2016 ve znamení fanatických až k nepříčetnosti přivandrovalco-milců a budovatelů multikulturního Brna.

Je to již dost dávno, kdy jsem natočil krátké video nazvané „Nuda v Brně“. Doporučuji vyhledat v archivu na FB nebo youtube a shlédnout, rozhodně však ne proto, že bych chtěl pochválit vlastní vystoupení. Jednalo se především o jakýsi pokus o souhrn všech prohřešků současné koalice vládnoucí druhému největšímu městu v republice. Neplnění předvolebních slibů, zastavení privatizace bytů, budování nových bytů pro přivandrovalce a přeskakování místních rodin, které léta čekají v pořadníku na přidělení městského bytu. Kdyby jen výroky, ale bohužel konkrétní činy a příkazy, které mají podle primátora Vokřála, hnutí ANO a jeho souvěrců z hnutí Žít Brno, přeměnit Brno ve vzorné multikulturní město přijímající s otevřenou náručí přivandrovalce, vzorně se starající o jejich začleňování, na které je určeno nyní 800 milionů korun. Mimo jiné povolení budovat islámská kulturní centra, mešity a minarety, pravděpodobně s cílem vyrovnat se matičce Praze stověžaté. Těch věží vypínajících se nad Brnem skutečně není mnoho, ale rozhodně je nebudeme suplovat jehlami minaretů.

Těch nesplněných slibů, prohřešků a vyložené zlovolnosti je příliš mnoho na to, abych je zde mohl znovu pojmenovat. Jeden příklad za všechny. Hnutí ANO, provozující málem nepolitickou politiku získalo mnoho hlasů ve volbách právě díky slibu, že svěří rozhodování do rukou odborníků, které dosadí do vedení městských firem. Výsledkem je, že došlo sice ke změnám ve vedení městských firem, ale takovým způsobem, že tam byli dřívější politici nahrazeni politiky současnými. Například syn pravé ruky pana Babiše, jakýsi Faltýnek mladší je tak výkonný, že dokáže sedět v mnoha dozorčích a správních radách. Myslím, že jich je čtrnáct. Když byl kritizován, že sedí i ve správní radě Tepláren, odešel z ní, aby se stal členem dozorčí rady Tepláren. A tak dále a tak dále, jako říkanka o červeném prasátku, které si vzalo násadku, ….. však to znáte. Jenže tady nejde o prasátka, ale pořádné s…ě, které jsou již natolik vypasené, že by bylo zapotřebí je odeslat …….. A jelikož lidská chamtivost nezná mezí, právě u Tepláren se chystá jejich privatizace jakýmsi panem Křetínským za pouhých 600 milionů do pokladny hnutí ANO. Alespoň budou mít dostatek peněz na nákup koblih, kterými dáví občany před každými volbami. Jak jsem říkal již mnohokrát, nevím, čím jsou ty koblihy nadívány. Normální čerstvá kobliha omámí člověka tak na deset minut a potom z něho i ten dobrý pocit prostě spadne. Babišovy a Vokřálovy koblihy musí být plněny snad novým druhem Extáze Retard s prodlouženým účinkem, protože dokáží totálně zblbnout jejich konzumenty na mnoho let.

Před zahájením zasedání zastupitelstva již bylo v sále několik desítek novinářů. K výstupům jejich práce se dostanu později. Nejprve k účasti asi dvacítky příznivců hnutí Hnít Brno, (název zní Žít Brno, poznámka redakce). Ti se střídali u mikrofonu, aby mohli na etapu přečíst svoje prohlášení. Přitom kritizovali bývalého primátora Onderku, že po uplynutí dvou minut (času daného na diskusní příspěvek po upozornění vypínal mikrofon). Nikdo je nepřerušoval, a nevyjadřoval se, když orodovali za současnou koalici a představovali ji jako spásu pro město. Chválili hnutí ANO i Žít Brno za jejich vstřícnost k přivandrovalcům, za schvalování budování mešit, přidělování bytů přivandrovalcům na úkor místních. Pochvalu si od těchto anarchistů vysloužila radnice i za to, že platí měsíčně jejich aktivistovi panu Freundovi 50 tisíc korun za vymýšlení takových věcí, jako je utrácení stovek milionů na „sociální začleňování“. Myslím, že tam nezazněl požadavek povinného servírování svačinek z houbiček Lysohlávek dětem ve školách, ale podle mého názoru k tomu mnoho nescházelo.

Když skončila tato oslavná a patolízalská óda na hnití, vystoupilo ještě několik občanů, k nimž jsem se připojil.

Ve svém vystoupení jsem více méně zopakoval výtky především věcného charakteru vycházející právě z neplnění předvolebních slibů současného zastupitelstva. Rozhodně jsem nehájil staré zastupitelstvo nebo jeho struktury, ale poukázal jsem na to, že přes původní euforii je to „nové“ dokonce ještě horší. Nemohl jsem se však nezmínit o současném největším nebezpečí pro celé město a jeho obyvatele a to naprostou a úplně zaslepenou vstřícnost vůči přivandrovalcům a tupá poslušnost pokynům pana Babiše odesílaným z Prahy. Sám by si v Praze nějaké budování multikulti města nedovolil navrhnout a moravskou metropoli by klidně odepsal. Bohužel nejde jenom o zmíněnou vstřícnost politiky radnice, jde také o to, že centrální radnice a radnice některých městských částí vedené hnutím pana Babiše přehlížejí porušování stavebních, hygienických a dalších předpisů spojených s budováním jakéhokoli náboženského centra. Coby dřívější starosta Útěchova si dobře vzpomínám kolik všelijakých předpisů a povolení bylo zapotřebí, než jsme vůbec mohli začít projektovat kapli. Stejně nakonec tento krásný záměr společnými silami ostatní zastupitelé zmařili pod heslem „Přeci si tady ten ..…. nebude budovat pomník“, jak ubohé, nízké a podlé, typicky české chování, které bych třeba na jižní Moravě, tak silně věřící přeci jen nečekal. A to byl pokus o vybudování křesťanské kaple v křesťanské zemi. Ale proti mešitě ani slovo a ještě svým mlčením úředníci magistrátu a radnic celou ničemnost kryli více než půl roku. A nyní mlčí opět.

To, co předvádí současná koalice v Brně je jakoby kopií hnutí „Mládí vede Brno“ z padesátých let minulého století. Tehdy skupina mladých komunistů, dnes nazývaných anarchisty a levicovými radikály dosazovala do vedení Brna na všech úrovních mladé kádry, dnes bychom je mohli nazývat rudozelenými ekoteroristy. Během velmi krátké doby leželo město prakticky v rozvalinách a přestalo fungovat i zásobování základními potravinami. Továrny chrlily zmetky a vypadalo to na dělnické bouře, které by smetly čerstvý komunistický režim. Tehdy i sami komunisté museli hlavní protagonisty pověsit, aby zachránili sami sebe. Angažovala se zde i manželka komunistického hrdiny Švermy, kterou zachránilo opravdu jenom její jméno a přátelství s Gustou Fučíkovou.

Brno se dnes bohužel nachází v naprosto stejné situaci. Tentokrát jej ovšem může zachránit jen okamžitý odchod současné vládnoucí koalice a samozřejmě nové komunální volby, a hned. Drolící se Babišovo hnutí plné bezcharakterních kariéristů již napáchalo dost škody třeba jenom tím, že umožňuje vládnout anarchoekologům s jejich vyděračskými metodami rozkládajícími druhé největší město v republice a odsouvajícími jej ne na druhou, ale na jakousi vzdálenou odstavnou kolej, kterou si rozhodně nezaslouží.

A konečně k účinkování novinářské obce, která si po právu vysloužila označení žumpa. Nebudu se zde dlouze rozepisovat. Stačí si jen přečíst titulky z dnešního (12. 4.) tisku a internetu. „Sládek byl vypískán“. To určitě. Jednak jsem si řekl vše, co jsem měl ve vyhrazeném čase v úmyslu. Jednak se současný primátor zachoval stejně jako ten kritizovaný minulý a vypnul mi mikrofon. Což nijak nevadilo, protože snadno zvládnu i bez mikrofonu náměstí, tak proč ne nějakou místnost. Kde je tedy rozdíl mezi minulostí a současností. Na jedné straně potlesk na druhé nesouhlasné výkřiky a to ještě na úplný konec mého vystoupení. No a co. Není člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. A rozhodně nebudu opouštět svoje zásady a principy jenom proto, abych se zavděčil tlupě sběračů lysohlávek. Žumpa místo toho, aby objektivně informovala o průběhu a názorech, tak samozřejmě podporuje jen sluníčkáře, multikulti a ekoteroristy. Jelikož to všechno již známe, tak se tím nenechme nijak rozhodit. Vezměme si však z toho ponaučení a buďme stejně tak aktivní jako naši nepřátelé. Proč třeba nebylo na jednání přítomno více odpůrců přivandrovalců. Musím přiznat, že znám důvod. Zasedání radnice bylo o půl deváté ráno. A to každý normální člověk je v zaměstnání. Proto tam bylo tolik sluníčkářů, protože to jsou povaleči, kteří s největší pravděpodobností ani nepracují, ani nestudují. Ovšem to neznamená, že my ostatní bychom měli složit ruce v klín a nechat odpad společnosti naši společnost vést. To by dopadlo stejně anebo ještě hůře než v těch citovaných padesátých letech minulého století.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená * jsou povinná.