SPR-RSČ » Publikace » Blog Republikánů » Kozel zahradníkem

Kozel zahradníkem

Nejsem nijak extra Sparťan, i když mne nadchla scéna z filmu „300“. V originále „This is Sparta“. Moc hezké.

Neznám pana Speychala. Poprvé jsem o něm slyšel z rádia, když k němu a do jeho firmy vtrhla protikorupční policie.

Nemyslím si, že by v České republice měl nějaký podnikatel čistý štít. A je úplně jedno, zda to je někdo z kruhu bývalého nebo současného prezidenta. Nemyslím si, že by byl významný rozdíl mezi poradcem prezidenta Zemana Nejedlým a poradci prezidenta Klause. Rozhodně nezbohatli dodržováním předpisů a zákonů.

Avšak od té doby, kdy se stal kozel zahradníkem, jinak řečeno největší podvodník a zloděj ministrem financí, začaly se dít věci.

Blíží se volby a proto je zapotřebí ukázat občanům – voličům, jak se dělá pořádek. Tu se provede šťára u Speychala, tu se zveřejní v Panama Papers jméno Křetinský. Proč je také neobětovat. Majiteli obou Spart jsou, do politiky se nepletou, tak jim to stejně neublíží, protože Sparťan zůstane Sparťanem, i kdyby trakaře padaly, to je přeci srdeční záležitost.

O občanech České republiky si myslí tento kozel, že nejsou tak hloupí, jak si někdo myslí, ale že jsou dokonce mnohem hloupější.

Takže stačí před volbami udělat pořádný povyk. Hlupáci na to naletí a hnutí ANO má opět dostatek hlasů. Že celá aféra po volbách vyšumí do ztracena? To je snad jasné i našim spoluobčanům – voličům kozla. Čápi létají a odlétají, to je příroda, že by však létalo Čapí hnízdo, to je snad možné jenom v Kocourkově. Slyšeli jste o tom, jak dopadla zmíněná aféra? Auditoři ministerstva financí zveřejnili zprávu, že je vše v pořádku. Jak by také ne, když to jsou zaměstnanci kozla. Jakou jinou zprávu by asi tak mohli sepsat?

Vzhledem k tomu, že se volby skutečně blíží, budou další skandály následovat. Dávejte dobrý pozor, koho se budou týkat, zda mezi postiženými podnikateli bude také někdo z okruhu bývalého nebo současného prezidenta? Ta návštěva na Čapím hnízdě a zneužívání dětí z Klokánků přeci nebyly jenom tak pro nic za nic, nebo snad proto, že je tam lepší vzduch než v Lánech.

Divný je však na celé situaci klid ostatních podnikatelů. Buď jsou s kozlem domluveni, buď si koupili sponzorským darem pro hnutí ANO odpustek, anebo se již bojí tak, jako Roman Abramovič Putina, že raději zalezli do zahraničí a přikrčeni čekají, až se ta bouřka přežene. Jenže při vší skromnosti, ona se sice přežene, ale po ní již nezůstane kámen na kameni. Všechny existující podniky budou součástí státně-stranického konglomerátu Agrofert a z bývalých podnikatelů budou jenom zaměstnanci kozla. Inu, kdo chce kam, pomozme mu tam. Proč by ale nás ostatní, disponující vlastním rozumem, museli strhnout s sebou do propasti hniloby a zmaru? To se mi vůbec nelíbí!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená * jsou povinná.