SPR-RSČ » Publikace » Blog Republikánů » Právní systém se definitivně zhroutil

Právní systém se definitivně zhroutil

justice

Právní systém se definitivně zhroutil. Jiné zákony platí pro ty nahoře, jiné pro občany. Důkaz je nevyvratitelný.

Česká strana sociálně demokratická uspěla u Nejvyššího soudu se svou žádostí o odklad vykonatelnosti rozsudku Městského soudu v Praze ve sporu se Zdeňkem Altnerem. Vykonatelnost byla odložena až do doby, než Nejvyšší soud rozhodne o dovolání ČSSD. Rozsudek Městského soudu přiznal advokátovi částku 18,5 milionu korun s příslušenstvím tj. smluvní pokutou téměř 320 milionů korun jako podíl na výnosech z vlastnictví Lidového domu, s čímž ČSSD nesouhlasí a podala dovolání k Nejvyššímu soudu.

Pokud se kterýkoliv občan dostane do problémů a pravomocný rozsudek jej uvrhne do exekuce, má možnost podat ještě mimořádný opravný prostředek – dovolání. Dovolání však nemá odkladný účinek a proto může exekuce začít.

I pokud občan požádá o odklad vykonatelnosti pravomocného rozsudku, není mu nikdy vyhověno. A začíná strmý pád ke dnu. A nepomůže ani to, že občan spořádaně žije, pracuje, stará se o rodinu a děti.

Úplně jiná situace nastane, když o odložení vykonatelnosti rozsudku požádá vládní politická strana. Bleskově je jí vyhověno a nemusí nic platit, dokud nebude rozhodnuto o jejím dovolání.

Právo a spravedlnost jsou nedělitelné a nesnášejí žádné přívlastky, Buď zákony platí pro všechny anebo pro nikoho. Buď žijeme v právním státě, anebo žijeme ve chlévě, kde platí jiné zákony pro ty nahoře a jiné pro ty dole.

Citovaným rozhodnutím Nejvyššího soudu poskytla vládnoucí garnitura nejlepší důkaz toho, že nežijeme v právním státě. Tento fakt již nemůže změnit žádný komentář a žádné vysvětlování. Věc je zcela jasná.

Nyní musíme ovšem řešit důležitou otázku. Když jsou jiné zákony pro tu hrstku nahoře a jiné pro tu drtivou většinu dole, proč by se měla obrovské většina řídit zákony, které jí ta hrstka nahoře předepisuje? To přeci nedává žádný smysl? Budeme se chovat jako otroci narození v otroctví a jelikož neznají nic jiného, tak se budou jako otroci chovat celý život? Nebo již konečně zvedneme hlavu, uvědomíme si svoji sílu a půjdeme do toho?

 

Komentáře

  1. jaroslav hascic
   11 Červen 2016 20:29 Odpovědět Citovat

   Pozrite sa ako necestne jedna justicia na slovensku !!!!
   Ja som tu zazil ako sudca navadza krivovypovedajuceho svedka na dalzie lzive tvrdenia https://m.youtube.com/watch?v=LOvpyfF3Pvk

  2. Pavel Mikohal
   9 Červen 2016 15:48 Odpovědět Citovat

   Formálne sa zatiaľ uznávalo, že v Česku existuje aký - taký právny štát. Až na túto správu na SPR - RSČ 2016 Právní systém se definitivně zhroutil
   "Česká strana sociálně demokratická uspěla u Nejvyššího soudu se svou žádostí o odklad vykonatelnosti rozsudku Městského soudu v Praze ve sporu se Zdeňkem Altnerem. Vykonatelnost byla odložena až do doby, než Nejvyšší soud rozhodne o dovolání ČSSD ..." a súvisiaci komentár, porovnávajúci nadpráva tých "hore" a nútenie k otrockému podriaďovaniu sa "zákonom" tým "dole", doteraz sa veľmi nepochybovalo, že Česká republika nie je právny štát, nakoniec bez existencie právneho štátu s rovnosťou práv všetkých pred zákonom nemôže existovať žiadna skutočná demokracia. Na Slovensku priznali aj najvyšší predstavitelia štátu, ako premiér R. Fico, alebo aj expredseda Najvyššieho súdu a minister spravodlivosti SR Š. Harabin, že Slovenská republika nie je právny štát. Skutočnosť nadpráv tých "hore" aj v SR nedávno potvrdila kauza zadĺženého Váhostavu pôvodne v rukách J. Širokého, pre ktorý namiesto konkurzov a exekúcii vláda SR zrýchlene prijala nový zákon a asi 100 mil. eur dlhov za Váhostav zaplatil štát a niektoré banky. Spred niekoľkých rokov bola na Slovensku verejne pretriasaná kauza Petra Schustera (Schuster ml.), ktorého zadĺženú firmu dali rýchlo vymazať bez konkurzov a exekúcií z obchodného registra košického súdu a všetky médiá sa ešte vystatovali o rozsudkoch súdov proti Schusterovej firme ako o "bezcenných zdrapoch papiera" a že že Peter Schuster ak nechce, nemusí nikomu platiť. Teda aj na Slovensku nieže iba "zrútil sa právny systém", ten tu vlastne nikdy v neprávnom štáte riadne nefungoval, oligarchovia, politické strany a politická "verchuška" tiež majú nadpráva, no malých podnikateľov a živnostníkov skorumpovaná a spolitizovaná justícia nechá aj 25 rokov ničiť konkurznými podvodníkmi a veľkoúžerníkmi.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená * jsou povinná.