SPR-RSČ » Galerie » Video » Babišova charita

Babišova charita

Příliš mnoho lidí se v naší zemi spoléhá na zázrak. Zázrak, který by nastal, pokud by nějaký miliardář pomohl chudým, asi tak, jako se svatý Jiří rozdělil o svůj plášť se žebrákem. Takové věci se ovšem dnes již nedějí.
I když i zde najdeme rozdíly. Pokud se stane člověk miliardářem díky svému talentu, schopnostem a pílí, tak je ochoten se o svoje bohatství i podělit. Pokud je však za zbohatnutím zločin, podvod, prostě lumpárna, je situace úplně jiná. Takového zbohatlíka ovládá chamtivost, která přeroste ve vyslovenou nenažranost. Dále pokračuje ve svém nekalém počínání, vše v touze po ještě větším zbohatnutí a představa, že by se měl o svoje bohatství dělit, ho přivádí k šílenství. A tento druhý případ, to je Bureš a spol.
Takoví nenažraní se potom halí do luxusních značek za miliony, ale když mají obdarovat potřebné, tak nejprve uspořádají charitativní akci. Na ní citově vydírají chudé lidi, kteří jsou nejvíce ochotni se nechat dojmout a obětovat i poslední stokorunu.
Takto nasbírané peníze potom miliardáři „věnují“ potřebným. Samotné je to tedy nestálo ani korunu a mohou dále vyhazovat miliony za módní kreace na jedno použití.
Lidé, probuďte se!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená * jsou povinná.