SPR-RSČ » Publikace » Blog Republikánů » Odchod Británie z Evropské unie

Odchod Británie z Evropské unie

Vítám tento výsledek referenda a považuji jej za prozření prvního evropského národa. Zdržím se ale jakýchkoliv oslavných výroků, protože těch se dočkáme od mnoha politiků, kteří nás buď do EU zavlekli, jako v případě politické, již notně nafouklé zombie Klause nebo těch, kdo ještě nedávno EU využívali a oslavovali.
Proto zcela věcně a velmi střízlivě. Oslavovat budeme moci teprve tehdy, až se EU úplně rozpadne, případně z ní naše republika vystoupí. A to především proto, že se organizace původně zaměřená na hospodářskou spolupráci změnila v politickou na neobolševizmu založenou diktaturu.
Je jasné, že nás v příštích týdnech a měsících čekají tyto události:
1. Uražení a ponížení bruselští byrokraté budou zoufale bojovat o své přežití. Mají toho mnoho co ztratit.
2. Brusel bude v zoufalé snaze udržet zbytek států v EU vydávat stále přísnější směrnice a vyžadovat stále přísnější tresty za jejich nedodržování. EU se tak bude velmi rychle měnit ve svět Orwella, kde bude preventivně trestáno i pouhé pomyšlení na odchod dalších zemí.
3. Brusel se bude Britům mstít politicky i ekonomicky. Bude srážet libru, klást překážky v obchodu atd. Třeba tím, jak bude podporovat rozpad Spojeného království. Uvidíme, zda se například z irských teroristů stanou partneři pro vyjednávání o připojení Severního Irska k EU.
4. Z mnoha politiků se stanou odborníci a propagátoři vystoupení z Evropské unie. Situace bude velmi podobná té před více než rokem, kdy bylo velmi módní se věnovat přivandrovalcům. Tato snaha vytřískat politické body z odchodu Británie však nebude doprovázena skutky. Zůstane jen u slov, a jak by také ne, když je většina stran závislá na Bruselu, kde mají svoje europoslance. Nikdo si jistě nemyslí, že by europoslanci hlasovali pro ztrátu svých velmi dobře placených křesel.
5. Ještě více se roztříští tak zvané vlastenecké spektrum. Každý zpozdilý prognostik bude mít svůj zaručený recept a pod heslem, vlastenci sjednoťte se, ale pode mnou, bude dále ničit i to málo, čeho jsme dosáhli. Zvláště ti politici, kteří jsou dobře placeni vládnoucí garniturou, se budou ohánět mezinárodní spoluprací a zneužívat ji k ohlupování voličů. Výsledkem bude jen další tříštění a tím pádem oddalování vyhlášení referenda o vystoupení z EU.
Jaký by měl být postup v této situaci?
a) Urychleně sjednotit všechny vlastenecké síly. Když toto předsedové jednotlivých stran nepochopí, měli by být občany naprosto ignorováni.
b) Tuto sílu využít k vítězství ve volbách již těch krajských. Vytvořit takový tlak na vládu z pozice krajů a regionů, aby byla nucena vyhlásit referendum. Nečekat na volby parlamentní.
c) V kampani před referendem získat věcnými argumenty občany pro souhlas s vystoupením.
d) Z parlamentních i mimoparlamentních pozic budovat Společenství evropských národů, které bude založeno jen na rovnocenné spolupráci suverénních národních států. Tak, jak již bylo započato na úrovni České, Slovenské a Polské republiky na konci minulého roku.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená * jsou povinná.