SPR-RSČ » Publikace » Blog Republikánů » Zrušit olympijské hry se jeví jako nejlepší řešení.

Zrušit olympijské hry se jeví jako nejlepší řešení.

Doping se stal metlou sportu po celém světě, ale jenom Rusové za něj budou potrestáni na principu kolektivní viny. Neuplyne ani týden, aby někde po světě nedošlo k dopingovému skandálu. Touha vyniknout a především vydělat balík peněz vhání do náruče drog stále více sportovců. Positivní test znamená potrestání sportovce i doživotní diskvalifikací. To je v pořádku, když je trestán jen konkrétní viník. Když je ale ve hře politika, tak to dopadne jako „regulérní“ losování místa konání mistrovství světa ve fotbale – samozřejmě předem dobře promazané do kapsy předsedy FIFA. Jelikož se západním státům zdá, že ekonomické a politické sankce na Rusko nezabírají a Putin je stále vládcem Kremlu, přistoupili Bilderbergové k další formě nátlaku.

Z olympijských her v Riu jsou vyloučeni všichni sportovci Ruska. A jak to dopingová komise zjistila, když ještě všechny ruské sportovce neprověřovala? Že prý to tam organizuje stát. Možná ano, možná ne. Každopádně v jiných zemích třeba reklamní agentury, mafie, diktátoři. Ale to nikomu nevadí. Protože vládci v těchto zemích jsou ochotnými lokaji světovládných choutek budovatelů nového světového pořádku. Tak proč jejich zfetované sportovce nenechat závodit. Takže postup proti ruským sportovcům není nic jiného než msta a snaha popudit je proti současnému vedení Ruska.

Je naprosto nezvratně prokázáno, že třeba Čína praktikuje státem řízený doping sportovců. A to již od nejmenších dětí, které jsou podrobovány nelidskému drilu porušujícímu všechna myslitelná práva dětí. I když všechno je relativní, třeba je pro ty děti skutečně lepší prožívat teror v tělocvičně než robotovat ve sklepní továrně. V souvislosti s vyloučením ruských sportovců je však třeba zdůraznit jinou otázku. Dokázal by mezinárodní olympijský výbor takto postupovat proti Číně. Troufli by si na ni? Jsem si naprosto jist, že by stáhli ocas mezi nohy a zalezli jako prašiví psi. A to není žádný podmiňovací způsob. O státem řízeném dopingu v Číně všichni vědí, nikdo si však netroufne o tom mluvit, a to ani novináři.

Proč ale zakazovat účast sportovcům jedné země, když evidentně nejméně polovina sportovců ze všech zemí světa by do Ria nejraději nejela. Vždyť tam je obrovská kriminalita, špína a mnoho nakažlivých nemocí včetně viru Zika. A která sportovkyně by riskovala, že bude mít sice zlatou medaili ve vitríně, ale porodí postiženou zrůdu?

Takže se vracím k názvu tohoto zamyšlení. Sport se ze zábavy a zušlechťování ducha a těla stal jenom strojem na peníze. A samotné olympijské hry jsou toho nejlepším důkazem. Nedůstojné rvačky o balíky peněz, pošlapání všech starověkých i novověkých zásad her. Pro uchování alespoň vzpomínky na něco ušlechtilého a přesahujícího lidský věk by bylo nejlepší olympiády zrušit bez náhrady. Novodobí gladiátoři přeci mohou na zlatem dotovaných mítincích a turnajích bavit publikum i tak. K tomu není třeba znesvěcovat Olymp, sídlo bohů.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená * jsou povinná.