Každý jistě zná seriál o básnících a jejich cestě životem. Zvláště díly pojednávající o období reálného socialismu jsou dnes velmi populární a vezou se na vlně nostalgie. A tak jsem si na ně vzpomněl, když jsem si přečetl v Rudém právu (asi omylem jim při tisku stránek vypadlo slovo Rudé) článek o chudácích Nigerijcích, kteří pro dostudování potřebují ještě asi tak pětkrát 330 000,- Korun českých, plus náklady na bydlení, jídlo a každodenní zábavu s lehkými děvčaty na Václavském náměstí. Suma sumárum, slušné peníze, za které by mohlo studovat mnoho dětí narozených zde v České republice občanům České republiky. Ale podpora studentů z Nigérie se jistě vyplatí nejen naší zemi, ale především lidem v Nigérii, kam se po dostudování jistě celá pětice vrátí a bude od soumraku do úsvitu v chýších léčit svoje vlastní lidi. Pět lékařů by bylo pro Nigérii obrovským přínosem, pokud nelžou Lékaři bez hranic, kteří stále žebrají o peníze a stěžují si, že tam jsou zatím sami.
Nejlepší příklad kvality jejich studia, úrovně získaných znalostí, jistoty jejich návratu do vlasti a obětavé pomoci tamním bližním nám právě ukazuje Mireček from Bujumbura. Shrňme klady výchovy afrických studentů v naší zemi a samozřejmě úspěchy této výchovy.
- Nikdy se nenaučil česky, takže jen velmi mlhavě chápal, co a kde studuje.
- Naprostou většinu studia strávil v náručí Vendulky utěšitelky, která si tak zlepšovala socialistickou životní úroveň, samozřejmě ve vší počestnosti.
- Diplom dostal jenom proto, že universita musela splnit plán „vyškolených odborníků“ ze spřátelených rozvojových zemí. Jak jinak vykazovat pomoc zemím, které dosud nepohltil chřtán kapitalismu?
- Nikdy se do rodné země nevrátil, stal se delegátem OSN a vyžíral kongresy a konference.
- A především a to je nejdůležitější – nikdy neléčil.
Vláda plná estébáků a komunistů nebo jejich pohrobků může tedy směle vykročit k pokračování Fondu solidarity. Zaplatit té pětici z Nigérie studium a spláchnout do kanálu naše peníze. Naše peníze, které by jinak mohla věnovat na studium našich dětí. Platíme sice daně, ale když chceme vzdělání pro naše děti, tak platíme znovu a znovu již od mateřské školky.
Komentáře
Přidat komentář
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená * jsou povinná.