SPR-RSČ » Publikace » Autorské články » Návrat Mirečka from Bujumbura

Návrat Mirečka from Bujumbura

Každý jistě zná seriál o básnících a jejich cestě životem. Zvláště díly pojednávající o období reálného socialismu jsou dnes velmi populární a vezou se na vlně nostalgie. A tak jsem si na ně vzpomněl, když jsem si přečetl v Rudém právu (asi omylem jim při tisku stránek vypadlo slovo Rudé) článek o chudácích Nigerijcích, kteří pro dostudování potřebují ještě asi tak pětkrát 330 000,- Korun českých, plus náklady na bydlení, jídlo a každodenní zábavu s lehkými děvčaty na Václavském náměstí. Suma sumárum, slušné peníze, za které by mohlo studovat mnoho dětí narozených zde v České republice občanům České republiky. Ale podpora studentů z Nigérie se jistě vyplatí nejen naší zemi, ale především lidem v Nigérii, kam se po dostudování jistě celá pětice vrátí a bude od soumraku do úsvitu v chýších léčit svoje vlastní lidi. Pět lékařů by bylo pro Nigérii obrovským přínosem, pokud nelžou Lékaři bez hranic, kteří stále žebrají o peníze a stěžují si, že tam jsou zatím sami.

Nejlepší příklad kvality jejich studia, úrovně získaných znalostí, jistoty jejich návratu do vlasti a obětavé pomoci tamním bližním nám právě ukazuje Mireček from Bujumbura. Shrňme klady výchovy afrických studentů v naší zemi a samozřejmě úspěchy této výchovy.

  1. Nikdy se nenaučil česky, takže jen velmi mlhavě chápal, co a kde studuje.
  2. Naprostou většinu studia strávil v náručí Vendulky utěšitelky, která si tak zlepšovala socialistickou životní úroveň, samozřejmě ve vší počestnosti.
  3. Diplom dostal jenom proto, že universita musela splnit plán „vyškolených odborníků“ ze spřátelených rozvojových zemí. Jak jinak vykazovat pomoc zemím, které dosud nepohltil chřtán kapitalismu?
  4. Nikdy se do rodné země nevrátil, stal se delegátem OSN a vyžíral kongresy a konference.
  5. A především a to je nejdůležitější – nikdy neléčil.

Vláda plná estébáků a komunistů nebo jejich pohrobků může tedy směle vykročit k pokračování Fondu solidarity. Zaplatit té pětici z Nigérie studium a spláchnout do kanálu naše peníze. Naše peníze, které by jinak mohla věnovat na studium našich dětí. Platíme sice daně, ale když chceme vzdělání pro naše děti, tak platíme znovu a znovu již od mateřské školky. 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená * jsou povinná.