SPR-RSČ » Publikace » Blog Republikánů » Něco o převratu v Turecku

Něco o převratu v Turecku

turecko

Šéf rakouských Svobodných přirovnal pokus o převrat v Turecku k požáru Říšského sněmu. Nemohu se zbavit takového neodbytného pocitu, že domácí i evropští politici všeliké provenience a různého fenotypu trpí  záhadnou nemocí nebo genetickou poruchou nazývanou například plagiátorství, zpozdilé prozření nebo třeba jen obyčejné opisování.

Ihned po pokusu o převrat v Turecku jsem se zabýval i možností, která se jevila jako velmi pravděpodobná a to, že si pokus o převrat zorganizoval turecký prezident Erdogan sám. Z jediného prostého důvodu, aby se zbavil opozice proti své osobě, své proislámské politiky a především všech, kdo bránili sekulární (tedy na islámu nezávislý) stát.

Odborníci na internet a facebook byli vždy udiveni, kolik zhlédnutí, kolik laiků, prostě jaký ohlas mají republikánské aktivity v kyberprostoru. A to bez jakékoliv reklamy, tedy sponzorovaných odkazů.

Nejsem odborník na tuto problematiku a tak jsem mohl jen pokrčit rameny a konstatovat, že to je výborné. Nevím, jestli mne to těší i poté, co něco napíši, vyvěsím na facebook nebo na web. Ten příspěvek nebo zmínka o něm se ovšem neobjeví ani v jediném médiu, žádné Novinky.cz, žádné PL, žádný Neviditelný pes, nebo jak se to všechno jmenuje. Zato dny nebo týdny později se objeví naprosto přesná kopie, samozřejmě hojně citovaná. Jako bylo třeba v úvodu uvedené vystoupení šéfa rakouských Svobodných.

Nemám patent na názory. Stejné mohou mít i jiní. Jenom mne stále mrzí, že hyeny předstírající novinářskou profesi naprosto ignorují originální myšlenky a názory. Zato kdejakého plagiátora, který si se zpožděním nechá přeložit článek z webu, ihned oslavují.

Nedivím se potom lidem, že se v těch plagiátorech i těch, kteří provozují anální speleologii, shlížejí. Bohužel tak mocná je informační blokáda kolem naší strany. Jsem jenom zvědav, jak a čím skončí. Rozhodně to nebude objektivní zprávou o našem názoru na šikovně zosnovaný pokus o neúspěšný puč, který Hitlerově reinkarnaci Erdoganovi, vyčistil cestu k moci přesně tak, jako požár Říšského sněmu Hitlerovi samotnému. 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená * jsou povinná.