SPR-RSČ » Publikace » Autorské články » Babišovy dobroty pro lidi co jdou z roboty

Babišovy dobroty pro lidi co jdou z roboty

Začátkem letošního roku Poslaneckou sněmovnou pohnula zpráva o zneužívání dotací některými firmami ministra financí Babiše a často se diskutoval střet zájmů. Po několika týdnech mlčení ministr financí Andrej Babiš promluvil o ekofarmě Čapí hnízdo, která dostala spornou dotaci z Evropské unie. Projekt prý před žádostí o dotaci koupili jeho příbuzní - dvě dospělé děti a bratr partnerky Moniky. Miliony na koupi dostali však od Babiše. Ten však poté médiím tvrdil, že Čapí hnízdo není jeho a tudíž nemůže jít o střet zájmů.

Rádoby vtipný únik ministra Babiše ale žádné očekávané následky neměl. Vše se postupem času tradičně zametlo pod koberec.

Dnešní zpráva ze serveru Novinky.cz však přináší další obdobnou zprávu, týkající se opět střetu zájmů. Babiš bude nucen se zpovídat před úředníky přestupkové komise v místě svého trvalého bydliště z porušení zákona o střetu zájmů.

Někteří členové sněmovního mandátového a imunitního výboru, kteří v úterý dostali na vyžádání od Parlamentního institutu právní analýzu zákona o střetu zájmů, chtějí zjistit, zda Babiš, jakožto ministr financí České republiky, svým členstvím v orgánech německé firmy SKW Stickstoffwerke Piesteritz je ve střetu zájmů, či nikoli.

Zákon totiž členům vlády, na rozdíl třeba od zákonodárců, členství v kontrolních a řídících orgánech podnikajících firem výslovně zakazuje.

Babiš na věc reagoval svým typickým vševědoucím tvrzením „Neporušuji žádný zákon, ani český, ani německý, mám na to analýzy.“

Jsme tak svědky nejednoho konfliktu tohoto vrcholového politika se zákonem ale z minulosti víme rovněž o konfliktu téhož politika s morálním statusem v podobě nedávno zveřejněných spisů bývalé komunistické Státní Bezpečnosti, kde byl Babiš veden pod krycím jménem Bureš.

Funkce ministra financí je v rámci vlády jednou z nejdůležitějších funkcí ve státě a pozice by měla být obsazována morálně bezúhonnými jedinci, jejichž minulost ani přítomnost není zastíněna jakýmkoliv konfliktem se zákonem, či skvrnou v minulosti ministra financí a člena vlády. Předpokládal bych, že státní kasu povede člověk nezaujatý, který není zainteresovaný v jakékoliv soukromé firmě ať doma či v zahraničí a který nemá jakoukoliv pochybnost ve své minulosti ve vztahu s minulým komunistickým režimem.

Nedá se donekonečna zametat dosti podstatné vady na osobě ministra financí a to navíc pouhým konstatováním, že k ničemu nedošlo, že jde jen o útoky na jeho osobu.

Odtajněné spisy jsou jasným důkazem, stejně jako odhalené relace mezi Babišem a jmenovanými společnostmi a v souvislosti se zneužíváním dotací z Evropské unie.

V naší zemi jsme byli svědky jakési pseudoprivatizace, jejíž výtěžky skončily kdesi v Nizozemsku v tajemné PPF Group, byli jsme svědky jak někdejší vládnoucí ODS sponzorovali mrtví Maďaři Lajos Bács a Radjiv M. Sinha a před nedávnem dokonce zase jistá brněnská lékárna, která je ve skutečnosti ve ztrátě, opět sponzorovala ODS.

Později milenka premiéra Petra Nečase, opět za ODS, zneužívala vojenskou zpravodajskou agenturu k soukromým účelům.

Pravicový volič dostává od svých oblíbenců jeden políček za druhým, avšak český pravicový volič je patrně velmi odolný.

Mnozí občané už zcela rezignovali na politiku obecně a já se jim ani v nejmenším nedivím.

Vždyť mnozí z nás dnes a denně narážíme na zlodějnu, vymyšlené dluhy a gigantické exekuce, zkorumpovaní soudci, zločinci, kteří běhají po svobodě a řidiči autobusu, kteří měli sedět ve vězení za namalovaná tykadla na volební billboard. Dlouhá léta platící OSVČ dostává stejných 3410 korun pokud se ocitne v hmotné nouzi, jako ten, který dlouhá léta naopak nesáhnul na práci.

Nedivil bych se ani trošku, kdyby letošní krajské volby naši občané jednoduše ignorovali.

Při pohledu na současnou, ale i minulou politickou scénu, která řídí tento stát, musí být špatně každému občanovi, který slušně chodí denně do práce a je nucen žít z české mzdy za evropské ceny a evropské životní náklady. K tomu je masírován denně nejméně jednou kriminální kauzou politiků a co víc, nakonec se dozvídá, že jeho exekuce na plat je nepromlčitelná, leč naopak zjevná trestná činnost nejvyšších politiků zůstává nejen nepotrestána, nýbrž i neřešena. A pokud se snad náhodou přece jenom najde policista, či útvar, který by chtěl politiky spravedlivě vyšetřit dle zákona – politici si tento útvar jednoduše zruší jako ÚOOZ a policistu přeřadí jako pana Šlachtu.

Psi štěkají a karavana jde dál. Česká republika byla od listopadového divadélka až po dnešek neustále v drápech veksláků a podvodníků, jejichž kontakty jdou až do nejhlubší novodobé české mafie a český člověk už se může jen se složenkou od exekutora smutně hledět do rozesmáté tváře Rittiga, Babiše, Bakaly, Sobotky a dalších „nedotknutelných“ a uvažovat nad smyslem pojmu „spravedlnost“, který má s českou justici asi tolik společného jako Česká televize s objektivním zpravodajstvím.

Ovšem tím, že se zklamaným voličům nedivím v jejich zklamání, tím rozhodně nechci říci, že bych jakkoliv souhlasil s jejich apatií a ignorací voleb, protože na toto ony partaje právě čekají. Strany jako ODS, ČSSD a ANO, ale i TOP09 mají totiž své jisté voliče děj se co děj a každá z těchto stran svých deset procent dostane. Ten volič, který rezignuje, bude volič, kterého je nanejvýš potřeba u volební urny jak letos, tak zejména v příštím roce, kdy se konají volby nejdůležitější – do Poslanecké sněmovny.

Může tak paradoxně dojít k tomu, že od následujících voleb až do roku 2021 si tak pasívní voliči nechtěně a neúmyslně svým nevolením „zvolí“ ty samé gaunery, o jakých se denně dočítáme a jaké bychom rádi vystřidali po 25 letech za nějakou jinou stranu.

Současná situace totiž má jediné možné řešení a tím je odvolit všechny současné parlamentní politiky mimo zastupitelské funkce a těmto stranám totálně znemožnit přístup k pravomocem a penězům České republiky. Teprve potom se mohou začít trhat dlouholeté vazby podsvětí s vysoce postavenými politiky a mnohdy i s celými politickými stranami. Teprve tehdy se může najít, při jiném složení Sněmovny, dobrá vůle k tomu, aby bylo možné schvalovat zákony, které si posvítí i na tyto „nedotknutelné“ novodobé miliardáře, zkorumpované soudce, exekutorskou lobby a desetitisíce úředníků, kteří parazitují na státní kase, ale i na dotacích z EU, o jejichž zneužívání se píše ale pouze v zahrančiním tisku, ovšem Babišova média, ostatně jako vždy, tajemně mlčí.

Ač to může svádět zcela oprávněně k obvinění konkrétních politiků, kteří se dopustili přestupků a trestných činů, nerad bych, abychom za dva roky obviňovali zpětně sami sebe, protože jsme měli možnost volit, ale svého jedinečného práva ukončit současné politiky jsme nevyužili.

Zatím je před volbami, stále máme v rukou trumfy my - voliči. Neboť oni, politici, musí naše hlasy dostat avšak pokud je od nás nedostanou,  pak po letošku dál již budou muset žít ze svého.

Je možné, že volič uvidí tu a tam nějaký nedostatek na nových neparlamentních stranách, ale faktem zůstává jedno – sice že celková obměna obsazení Poslanecké sněmovny i krajských zastupitelstev je opravdu jediným řešením, jak zpřetrhat vazby na mafii ať již soudcovskou, exekutorskou, či jakoukoliv jinou špinavou byznys-lobby. Nové tváře v dolní komoře parlamentu příští rok ale i letošní rok v krajských zastupitelstvech jsou jistým světlem na konci tunelu.

Pokud nedojde ke změně politické reprezentace, pak zůstává vše při starém a co hůř, mafie a současná vládní garnitura se zakoření už jednou provždy a bude téměř nemožné pak už cokoliv změnit.

Máme zatím čas zvážit, zda si místo koblihy raději nedat rohlík, ale žít ve slušné společnosti, bez pohrobků bývalého komunistického režimu a bez kmotrů a jejich politických poskoků, kterým se sice při televizních debatách smějeme, ale naše úsměvy mohou brzy zamrznout na základě důsledků počínání politiků, kteří dnes, nebo v nedávné minulosti zastávali nevyšší politické posty v naší zemi.

Naší velmi účinnou zbraní jsou volby – chopme se jí a sražme ty co nám škodí navždy k zemi.

Jinak oni srazí za dva roky nás. A to přece nedopustíme.

Karel Fleischer

místopředseda SPR-RSČ

kandidát do zastupitelstva Jihomoravského kraje

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená * jsou povinná.