SPR-RSČ » Publikace » Blog Republikánů » Korupčníci a zloději státních peněz ...

Korupčníci a zloději státních peněz ...

To je nejlepší charakteristika současného „podnikatelského“ prostředí v České republice. Vzpomeňme jen, na již závojem mlčení zahalený seznam, pracovně nazvaný Panama Papers. Jelikož nebyl dosud zveřejněn, můžeme plným právem konstatovat, že tam jsou uvedeni ministři, poslanci, senátoři, jejich příbuzní a jejich známí. Právě tak, jako kauza Čapí hnízdo, která byla zametena důkladně pod koberec Babišem vlastněnými novináři. Jelikož jsme se také dosud nedozvěděli, kdo byl vlastníkem v době podvodného čerpání dotací, stejně původně určených pro drobné a střední podnikatele, je zcela jasné, že tím, kdo v době příjmu dotací vlastnil Čapí hnízdo, byl Babiš. Závěr zcela jasný a jasné to musí být i policejním vyšetřovatelům. Je tedy s podivem, že dosud nebylo vzneseno obvinění, návrh na podání obžaloby a zahájeno soudní projednávání případu.

Z výše uvedeného je jasné, že mezi korupčníky a zloděje státních peněz patří především Babiš a jemu blízký okruh. Proto se stal také největším bojovníkem proti tomu návrhu:

„První odstavec ustanovení § 25a formuluje novou obecnou povinnost dopadající na právnické osoby zapsané ve veřejných rejstřících. V návaznosti na evidování skutečných majitelů je třeba výslovně do zákona zanést požadavek na informovanost právnických osob o skutečném majiteli. Právnické osoby mají vždy – tedy neustále a aktuálně – znát osobu skutečného majitele a mají též identifikovat, na základě čeho je tato osoba skutečným majitelem.“

Je třeba konstatovat, že takové znění zákona a jeho dodržování by odhalilo celou provázanost Agrofertu a že bychom se asi divili, co se za tímto molochem skrývá.

Velmi pikantní je zároveň i fakt, že se Babiše na domácí politické scéně a zvláště nyní, před volbami ohání svým kritickým postojem k Evropské unii. Když se mu to ale hodí, tak vykládá, že v Bruselu se evropská směrnice upravující tento jev dopracovává.

Závěr je tedy jednoznačný, skuteční majitelé musí být známi a rejstřík skutečných majitelů firem musí být veřejný. Je to jediná obrana proti takovým korupčníkům a zlodějům státních peněz, jako je Babiš. 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená * jsou povinná.