SPR-RSČ » Publikace » Blog Republikánů » Lesk a bída kurtizán

Lesk a bída kurtizán

Přístup do televize není (což není nic nového) a tak cestuji den co den (a to není už vůbec nic nového) a možná, že to je tak lepší, alespoň podle reakcí lidí, které tak potkávám.

Zastavuji v jedné z malých hospůdek, jen tak pro připomenutí, protože tady jsem již před nějakým týdnem byl. Pan majitel i hostinský v jedné osobě mne vítá s trochu omluvným úsměvem. Včera tady byl ten, co kandiduje za Babiše. Platil pivo, tak jsem mu musel dovolit, aby si na plot dal reklamu. Nejsem tím nějak nadšený.

A co říkal, ptám se, spíše aby řeč nestála, protože nečekám nic, co by mne u kandidáta za hnutí, do kterého se hrne, pouze ta nejhorší amorální banda bezcharakterních zbohatlíků s chorobně vyvinutým čichem na koryta. Jak hluboce jsem se mýlil, mi však dokáží další slova pana hostinského:

Zeptal jsem se ho, zda to bude všechno stíhat, když je ředitelem dvou nemocnic a k tomu senát? Kandidát odpovídá, ále senát to jsou jen tři dny v měsíci, k tomu parlamentní prázdniny, ten mi to nezabere více než pětadvacet dní do roka.

Jsem obyčejný člověk, ale i mne odpověď šokovala.

Další otázka.

A to vám nevadí brát statisíce měsíčně a té práci se věnovat jen pár dní v roce? Já jsem pojistka demokracie, povídá ten lékař.

A pan hostinský, povaha zvídavá, se nedal, ale vždyť máte ještě lékařskou praxi k těm dvěma nemocnicím.

Tam prý má pan ředitele zástupce a svoje zkušenosti stejně nemám komu předat, odpovídá kandidát.

Copak vámi končí svět a i místní nemocnice? O co vám tedy vlastně jde, to už byla otázka moc „na tělo“, tak se kandidát otočil a odešel.

A jaký z toho máte pocit? Nevím, jestli se lidi ještě nechají zblbnout, ale tomu, co tady byl, nevěřím ani pozdravení. Tomu jde jen a jen o peníze a o to, aby se zajistil na důchodová léta. Flákat bude jak politiku, těžko bude dvacet dní v roce hájit zájmy lidí v našem volebním obvodu a jasně, že bude flákat i zdravotnictví. Na ředitelství řekne, že je v Praze v senátu, v senátu se vymluví, že je v nemocnici a válet se bude někde na Kanárech. Takových chytráků jsme tady už měli, zakončil hostinský.

Já jsem z bruntálské vesničky odjížděl otřesen, vy si udělejte závěr sami.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená * jsou povinná.