SPR-RSČ » Publikace » Blog Republikánů » Zvládnutí první etapy návratu naší strany na českou politickou scénu

Zvládnutí první etapy návratu naší strany na českou politickou scénu

Sčítání hlasů při volbách jde nyní díky elektronickému zpracování velmi rychle. Tady nechci hodnotit, zda to není ke škodě, protože to umožňuje i snadnou manipulaci s volebními výsledky. To si však budeme muset pohlídat až u parlamentních voleb, kdy půjde doslova a do písmene o krk.
Nyní se však chci věnovat výsledkům po sečtení většiny hlasů. Na politickou scénu jsme se vrátili po mnohaleté odmlce. Ani po tak dlouhé době však nezmizel strach z nás a vidina našeho návratu děsila. Proto také pokračovala neprodyšná informační blokáda. Nebo jste snad v posledních měsících slyšeli jakoukoliv informaci o nás, naší činnosti nebo návratu. Ani zmínka a to dokonce, i když jsem nakonec ustoupil nátlaku okolí a šel kandidovat do Senátu.
K dispozici jsme měli jen velmi, velmi omezené finanční prostředky. Řekl bych, že spíše mizivé.
Zvolna se probouzela i naše členská základna a naprostá většina veřejnosti netušila, že jsme zpět.
Tedy minimálně tři podstatné faktory nesrovnatelně horší, než u všech ostatních stran. Ty působí celá léta, evidentně je někdo financuje a reklamu mají nejen placenou, ale dokonce i zajišťovanou zdarma prostřednictvím soukromých televizních stanic i České televize. Příkladem dobře saturované po všech stránkách může být Úsvit. Parlamentní strana, často vystupující na televizní obrazovce a podporovaná blokem proti islamizaci. Mají na jižní Moravě skoro stejně hlasů jako my, v senátních volbách dokonce mnohem méně. Obdobně jsou na tom pravicoví dělníci, o národních demokratech ani nemluvě.
A že v některých krajích uspěl cizokrajný obhájce českých národních zájmů. Za desítky milionů, které do jeho kampaně vložili k odkazu prezidenta se hlásící a hradními poradci prokrmovaní obhájci práv občanů? Ale pozor, tento dlužní úpis, který umožnil holedbat se volebním výsledkem jakkoliv hubeným, bude velmi brzy předložen k proplacení. Žádná z těchto „úspěšných“ stran sama o sobě klub zastupitelů nesloží, jejich programy jsou natolik odlišné, že nebudou téměř nikdy hlasovat shodně. Co potom takový obhájce národních zájmů prosadí? Vůbec nic.
Nebo například miliardářem financovaná koalice svobodných soukromníků. Za ty desítky milionů jsou výsledky opravdu k uzoufání.
Opět ale vynikla naše předvídavost, se kterou jsme se věnovali úsilí o sjednocení všech těchto sil. Oslovili jsme všechny tyto strany. S většinou z nich jsme se i několikrát setkávali osobně. Někteří z nich dokonce přislíbili spolupráci. Že se nakonec rozhodli pro nejhorší možnou variantu je jen a jen jejich věc. To však nezmenšuje jejich vinu za rozbíjení vlasteneckých sil. I když v koalicích neplatí prostý součet, tak dosažené výsledky jednotlivých částí by i tak mohly tyto síly dostat pro začátek do krajských zastupitelstev ve velmi slušném počtu.
Volební účast byla skutečně prachmizerná, abych použil jadrný staročeský výraz. Při tak prachmizerné účasti stačilo nejen k úspěchu, ale především k vítězství v krajských volbách tak málo hlasů, že by to před dvaceti lety nepostačovalo ani k překročení pětiprocentní hranice.
Konstatuji, že první etapa našeho návratu na českou politickou scénu byla splněna úspěšně, i když se to v prvním šoku nezdá. Nyní tedy všechny síly do druhé etapy, která bude oficiálně zahájena dnem 15. října 2016.
S chutí do toho a půl je hotovo. Připomínám ale, že nic není povinné. Daleko snadnější, pohodlnější je připojit se k netečnému davu. Jsem si však jist, že vám, Republikánům, by něco takového rozhodně nestačilo, že prostě nejste schopni a ochotni se chovat jako ovce jdoucí na porážku.
Ještě jednou tímto děkuji všem dobrovolníkům za jejich obětavou práci pro stranu a voličům, kteří nás šli i po tolika letech a hrobovém tichu volit. Chci také poděkovat všem kandidátům, kteří mnohdy doslova nesli svoji kůži na trh.

Jedeme dál, další cíl - Poslanecká sněmovna!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená * jsou povinná.