SPR-RSČ » Publikace » Autorské články » Pohled na soc. dávky migrantům z jiného úhlu

Pohled na soc. dávky migrantům z jiného úhlu

Všichni uznáváme, že pomáhat lidem, kteří jsou jakýmkoli způsobem znevýhodněni, se musí. Proto v naší republice existuje systém sociálních dávek a příspěvků. Příspěvek na bydlení, rodičovský příspěvek, přídavky na děti, odpočitatelná položka z daní na každé dítě, porodné, ošetřovné, odměna pěstouna, pohřebné, životní a existenční minimum, příspěvek na bydlení, příspěvek na péči, příspěvek na mobilitu, podpora v nezaměstnanosti a další, které ani neznám. Všechny tyto dávky stojí daňové poplatníky neskutečné množství peněz, ale bereme to tak, že bližnímu svému musíme pomoci. Sami v průběhu svého života některé dávky pobíráme – přiznám se, že jsem pobírala rodičovský příspěvek, získala jsem i porodné, v době nemoci dětí jsem na ně získala ošetřovné a dále na děti pravidelně uplatňuji odpočitatelné částky z daní. To předpokládám, že je tak běžná záležitost u mnoha z nás a ráda na tyto dávky přispěji současným matkám s malými dětmi.  Je tu však jedno velké ALE. Běžně tyto dávky pobírají občané Česka, pro které je to dočasná záležitost, do systému přispívali a za pár let zase přispívat budou. Jiná záležitost se pak týká osob, které nově přichází do Česka z Afrických zemí a z Blízkého Východu. Tito lidé do systému nepřispívají, nikdy nepřispívali a s nejvyšší možnou pravděpodobností přispívat nebudou.

Médii proběhla zpráva o údajném Syřanovi v Německu, který má čtyři manželky a s nimi má celkem 23 dětí. Na dávkách tak pobírá 30 030 EUR měsíčně. Za co vlastně tyto peníze pobírá? Hned vám to vysvětlím – je to tvrdá práce, kterou odvádí.

Tento člověk ve své podstatě pracuje stejně tvrdě jako herci z filmů pro dospělé. I když jeho práce je přece jen jednodušší, není pod dohledem, nikoho nemusí poslouchat, pracuje, kdy se mu chce, s kým si zrovna usmyslí a na místě, které se mu líbí. Výsledkem práce herců z filmů pro dospělé je film, který sledují lidé na celém světě, shlédnutí filmu je zpoplatněno a tím se uhradí náklady na všechny spolupracovníky. Platí však jen osoby, které se na film skutečně chtějí podívat a to dobrovolně. Naopak výsledkem práce zmíněného Syřana je nový člověk – dítě. Na toto dítě pak přispívají všichni lidé ve státě, kde se zrovna nachází ze svých daní, ovšem nedobrovolně.  Tím jsou uhrazeny náklady na dítě – v tomto případě nejde o úhradu jednorázovou, ale o úhradu nucenou, celoživotní a pravidelnou.

Manželky tohoto Syřana také pracují a to stejně tvrdě jako herečky z filmů pro dospělé. Možná i tvrději než herečky. Manželky musí být vždy připraveny, tj. 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, nemají nárok na pauzu, nemají nárok na slušné zacházení, na respekt, toleranci apod. Výsledkem jejich práce je porod dítěte, jeho výchova a samozřejmě naprostá podřízenost svému manželovi (hereckému kolegovi). Za tuto tvrdou dřinu náleží odměna jejich manželovi, neboť žena je jen majetkem muže.

Která práce dle vašeho názoru vyžaduje vyšší honorář? Herci a herečky z filmů pro dospělé mají jistě vcelku slušný plat a předpokládám, že poctivě odvádějí daně do systému ve svém domovském státě. Tedy, ano pracují. Mám k tomu sice své výhrady, ale pořád je to práce.

Syřan má také plat. Plat, který mu poskytuje v tomto případě vláda Německé spolkové republiky a neříká se mu plat, ale sociální dávky.  Daně z přijatého „platu“ neodvádí. Jedná se přece o sociální dávky a ty se nedaní. Co tedy bude do budoucna výše uvedený Syřan dělat? Zastávat i nadále tvrdou práci, srovnatelnou s prací herců z filmů pro dospělé, a vyrábět další a další děti. Pro tuto práci si může pořídit také další ženu, přesněji řečeno další majetek, díky kterému se jeho plat automaticky zvýší. A já se ptám: je práce tohoto Syřana pro ostatní Evropany užitečná? Je to skutečně pracovní pozice, ve které by měla pracovat největší část nové mužské evropské populace? Chceme takovým pracovníkům platit tak vysoké honoráře?

zdroj informací o Syřanovi: http://www.denken-macht-frei.info/syrer-mit-vier-frauen-und-23-kindern-erhaelt-monatlich-ca-30-030-e/

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená * jsou povinná.