SPR-RSČ » Publikace » Blog Republikánů » Senát nám nejdě, tak ho treba zruším

Senát nám nejdě, tak ho treba zruším

Nedivte se tomu nadpisu, prostě mne jenom přestalo bavit neustále přepisovat výroky velko-předsedy velko-hnutí do spisovné češtiny, která, jak tvrdošíjně hlásám, by měla patřit k přirozené výbavě každého politika v České republice. Na tomto požadavku musím trvat, protože jinak budou naše sluchové orgány brzy vystaveny soustředěnému prznění našeho krásného a bohatého, mateřského jazyka.

Vraťme se ale k tématu tohoto komentáře. Předesílám, že je určen především těm našim spoluobčanům, které volby do krajských zastupitelstev a třetiny senátu, nějak minuly. Nikoho za neúčast nepranýřuji, nikoho nezpovídám, proč nevolil. Prostě jen konstatuji. Voleb se zúčastnilo nejméně voličů za celou historii České republiky. Z čehož plyne, že nám vládnou ti, kdo mají podporu nepatrné části obyvatelstva. Abychom ovšem dobře pochopili význam slova „vládnout“ tak, jak si jej vykládají „vládci z vůle menšiny“ v České republice. Stejně tak, jako politika i slovo vládnout je u nás zdeformováno. „Mocní z vůle menšiny“ jsou přesvědčeni o tom, že to, co je dobré pro ně, je dobré i pro všechny ostatní občany. Mají svoje vlastní soukromé cíle, ambice a jsou si jisti tím, že vnucování svého žebříčku hodnot a svého názoru je tou nejlepší politikou i pro zbytek národa. Jelikož ale jejich žebříček hodnot, jejich názory a cíle jsou vysloveně asociální, nelze se divit tomu, že všemi svými spoluobčany naprosto pohrdají. Ovšem dlužno podotknout, že se „vládci z vůle menšiny“ při každém setkání s lidmi v naší zemi jen dále ve svém názoru utvrzují. Jestliže stačí jedna kobliha ovlivnit názor člověka, jestliže se člověk spoléhá na to, že mu miliardář v nouzi pomůže, tak to musí být hlupák. Jestliže člověk naprosto nespokojený nakonec nejde k volbám, tak musí být úplně stejný.

Brebtání a blábolení, spíše než reptání, u piva ještě nikdy nic nezměnilo, tak proč by si s tím měli „vládci z vůle menšiny“ dělat starosti, zvláště když se mohou se stoprocentní jistotou spolehnout, že najdou vždy dost ochotných nebo spíše všehoschopných poskoků, kteří za vidinu zbohatnutí prodají i svoji matku, když nic jiného, jako třeba morálku nebo charakter již dávno nemají.

Vzhledem k naprosto minimální volební účasti je možné si vítězství pojistit velmi snadno. Tisíce zaměstnanců znásobeno průměrným počtem členů domácnosti v daném místě, již dopředu výsledek zaručuje. Činnost politických strana hnutí je na pracovištích ze zákona zakázána. Tento zákaz byl motivován neblahým dědictvím komunistické diktatury. Tvůrci zákona si však nedokázali představit, že čtvrt století po jejím údajném svržení se mohou její funkcionáři opět dostat k moci, pokud ji ovšem kdy opustili. Tvůrci tohoto dnes již zastaralého zákona, zaslepeni sametovým podvodem si nedovedli představit, že by bylo možné, aby se předsedou politické strany nebo hnutí stal druhý nejbohatší člověk v republice, který by, využívajíc svého estébáckého výcviku, mohl cynicky zneužívat svoji moc nad zaměstnanci a jejich rodinami k tomu, aby si zajistil hlasy ve volbách. Asi nikdy nečetli román 1984 přesto, že byl napsán již o čtyřicet let dříve.

Přes cynické porušování zákona, jeho mrzačení k obrazu svému (pokud je tvář člověka zrcadlem duše, tak ta duše velko-předsedy velko-hnutí musí být ještě hroznější než poslední obraz Doriana Greye) se nepodařilo velko-hnutí uspět ve volbách do senátu. I to se stát může.

Ohromující však byla reakce velko-předsedy uvedená v titulku tohoto komentáře.

Senát nám nejde, tak ho asi zrušíme. Nic proti tomuto, byť notně zpozdilému (asi tak dvacet let, poznámka redakce) názoru. Senát skutečně není třeba. Je odkladištěm pro politické mrtvoly, korytáře sedící na několika židlích a symbolem zbytečného plýtvání peněz z kapes daňových poplatníků. Podle přístupu lidí k volbám do něj, je však vidět, že jim nijak nevadí a že si na něj ze svých daní rádi připlatí.

Když ale zevšeobecníme výrok velko-předsedy, tak by nám spíše měl běhat mráz po zádech.

Například kopaná nám, zvláště v posledních letech, moc nejde, nebo spíše nejde nám vůbec. Tak prostě kopanou velko-hnutí a jeho předseda zruší? Tomu názoru „něrozumjem“ nechal se slyšet velko-předseda. Tak tu stranu zrušíme a jejího představitele „zatvoríme až zčorná“, mudruje dále. Zní to jako sci-fi? Pro příštích několik měsíců jistě, bojím se ale, abychom se do roka a do dne nedivili.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená * jsou povinná.