SPR-RSČ » Publikace » Blog Republikánů » Goebbels žije

Goebbels žije

No tak to jsem asi tím titulkem přestřelil. I kdyby Goebbels nezemřel v bunkru pod Berlínem, stejně by nás již dávno opustil sešlostí věkem vzhledem k tomu, že mu tehdy bylo již čtyřicet osm let.

Ten tedy nežije určitě, zato jeho myšlenky, jeho postupy a vůbec jeho duch žije dál. A to přinejmenším v myslích a postupech majitelů médií, zaměstnanců médií, omylem nazývaných novináři, stejnou měrou v soukromých i veřejnoprávních. Nejživější jsou v médiu, které nemohl Goebbels využít, tedy v televizi. Je vidět, že česká média a vše co s nimi souvisí jsou velmi dobře seznámena s historií a v historii používanými postupy.

Ptáte-li se o jaké postupy jde a k čemu sloužily a slouží, je odpověď na tyto otázky zcela jednoduchá a jednoznačná. K manipulaci s veřejností, obelhávání, vytváření falešných představ a idolů. Stejně tak, jako tomu bylo v době aktivní služby Josepha Goebbelse pro nacistickou říši a jejího vůdce.

Posuďte sami.

Jestliže chci někoho prezentovat jako génia nebo světce, prostě kladného hrdinu, případně hermafrodita obou těchto charakterů, musím mít především protivníka, netvora, záporného hrdinu, v tomto případě blbce a gaunera.

Jestliže tedy současná média budují image estébáka Bureše jako geniálního světce, prostě kladného hrdinu širokých lidových mas, obětavě pracujícího v potu tváře ve prospěch národa a vlasti, musí mít na druhou stranu nějakého záporného hrdinu, plného neřesti, proklínaného pro svoje zločiny v minulosti, aby v jejich názorových střetech a polemikách co nejvíce vynikly vynikající vlastnosti hrdiny kladného.

Pro estébáka Bureše takový antihrdina skutečně v České republice existuje. Je jím bezesporu Kalousek. Ničema, zloděj, gauner, prostě pochoutka pro média. Osoba, která je nenáviděna naprostou většinou národa a kterou proklínají i samotní členové a voliči TOP 09.

Potom ovšem stačí, každé vystoupení Bureše bylo následováno kritickým vystoupením Kalouska. Již jeho věčně opilý vzhled a především jeho všeobecná neoblíbenost jsou zárukou, že jakýkoliv návrh, jakékoliv stanovisko přednesené Burešem bude přijímáno mnohem lépe, než kdyby ho přednesl samotný bez kritického komentáře padoucha. Tento kontrast je natolik silný, že si žádný příslušník masy, pro kterou je propaganda určena vůbec neuvědomí, že sám Bureš je tisíckrát větší zloděj a gauner než ubožák Kalousek. Všechno špatné se snese na hlavu antihrdiny a kladný hrdina vychází ze souboje ještě více posílen a přímo již se svatozáří nad svojí ničemnou hlavou.

Takovýto scénář byl uplatňován Goebbelsem v případě vůdce německé říše sice omezenými technickými prostředky danými tehdejším stupněm vývoje techniky, stejný je potom za pomoci všech médií v České republice každý večer uplatňován i v případě Bureše.

Dalším příkladem takové mediální manipulace a la Goebbels je poslední seriál reklam z dílny, hádejte koho? Ministerstva financí České republiky a hádejte kým řízené? No přeci Burešem.

Pokud jste ještě tuto reklamu nezaznamenali, jen stručný popis. Střídající se obrázky znázorňují, nejprve 18 miliard korun, potom zvýšení důchodu o 500 korun pro každého, vybudování 400 škol, tisíce dětských hřišť a všeho možného. Nakonec se dozvíme, že to vše díky zavedení EET. Nikde není uvedeno, že možná budou přínosem ve výběru daní a že by se dala z toho přínosu zajistit jenom jedna z uvedených věcí. Tedy buď zvýšení důchodů, nebo vybudování škol, nebo vybudování dětských hřišť. V žádného případě to vše, co je v reklamě vyjmenováno. To je bohapustá lež a klamavá reklama, česky řečeno podvod, hodný šmejdů prodávajících nefungující přístroje na akcích s obědem pořádaných především pro důchodce.

Nikde není uvedeno, že to je odhad možného přínosu, nikde není uvedeno, že na tato vylepšení není žádný nárok a že se nejedná o veřejný příslib. Prostě jenom podvodná manipulace s veřejností prostřednictvím ovlivňování podvědomí jednotlivců.

A tady je již třeba se vrátit k autorovi těchto manipulačních postupů nyní hojně využívaných veřejnoprávními i soukromými médii, svorně ruku v ruce mrzačícími obyvatelstvo České republiky. Je jím Paul Joseph Goebbels jeden z nejvyšších nacistických pohlavárů a válečný zločinec. Ten také tento postup shrnul do jediné věty, „stokrát opakovaná lež se stává pravdou“.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená * jsou povinná.