SPR-RSČ » Publikace » Blog Republikánů » Slavnost všech svatých

Slavnost všech svatých

 

svátek svatých

Rodina je základ národa. Za rodinu ovšem není možné považovat jen její žijící členy. To by bylo příliš mělké. Rodinu tvoří i naši předkové. Málokdo má sice sestavený rodokmen staletí zpátky, většina však navštěvuje hroby, kde jsou uloženi nejenom rodiče nebo prarodiče, ale kde spočívají i ostatky předchozích generací. Šlechta to měla v minulosti podstatně lehčí, protože svoje předky pečlivě evidovala, zobrazovala a pyšnila se jejich skutky. Obyčejný člověk je na tom, konec konců jako v každém ohledu, hůře.

Přesto, anebo právě proto, bychom měli vzpomínat všech příslušníků našeho rodu, kam až paměť sahá. Protože to jsou oni, kdo spoluvytvářeli svět, ve kterém žijeme, i když pro ně, jejich životy a jejich činy nezůstalo místo v encyklopediích.

A vzpomínat bychom neměli jenom na Slavnost Všech svatých, ale vždy, když se rozhodujeme, jak dál v našem životě. A nenechme si znehodnotit tuto slavnost tak, jako jsou dnes znehodnoceny všechny svátky.

Bude-li si každý z nás vážit svých předků a uctívat jejich památku, bude rodina skutečným základem národa. A soudržné rodiny potom vytvoří soudržný národ a národní stát.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená * jsou povinná.