SPR-RSČ » Publikace » Autorské články » Sobotku a Babiše podoprují necelé dva miliony voličů

Sobotku a Babiše podoprují necelé dva miliony voličů

babiš a sobotka

Sobotka s Babišem získali v posledních volbách dohromady necelé dva miliony voličů, což je poněkud komické ve srovnání s podporou prezidenta Zemana, kterého volilo v prvních přímých prezidentských volbách v druhém kole 2 717 405 voličů, tedy mnohem více, než získaly ve volbách ANO s ČSSD dohromady.

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky proběhly 25.–26. října 2013 a vyhrála je ČSSD s historicky nejnižším ziskem 20, 45 %, následovaná ANO se ziskem 18,68 %  hlasů.  Výsledky sněmovních voleb byly vyhlášeny v říjnu 2013 a vláda a sněmovna začaly fungovat až od 17. ledna 2014. Volební účast byla 59,48 a dvěma stranách, které nyní vedou Českou republiku dalo hlas celkem 1 016 829 za ČSSD a  jen 927 240 hlasů dali voliči ANO, tedy stát vedou dvě strany, které z celkového počtu voličů 8 424 227 volilo pouhých 1 944 069 voličů, tedy tyto strany nevolilo a nepřeje si je ve vedení státu celkem 6 480 158 voličů.

Vláda vládne sama pro sebe systémem za málo peněz hodně muziky a proklouzla ke státní kase a státním zakázkám i eurodotacím jako slepý k houslím.

O 3 roky později krajské volby znamenaly pro ČSSD už jen 386 150 hlasů v celé České republice a ANO volilo celkem pouhých533 061 voličů v celém státě.

Pokles hlasů o 62% u ČSSD a ANO ztratilo 43 % hlasů oproti volbám minulým, tedy parlamentním v roce 2013 za pouhé 3 roky.

Pouhé tři roky, avšak dostatek času na to, aby voliči poznali, že jejich „koně“ do kterých sázeli tolik jistoty, poněkud pokulhávají za svými programy a sliby.

Po parlamentních volbách trvalo Sobotkovi 3 měsíce, než jeho vláda začala fungovat. Tři měsíce dostávali plat, ale nevykonávali žádnou práci pro zemi a občany.

Poté se vláda projevila – EET, snížení sociálních dávek, rozpuštění policejního útvaru, který šetřil kriminialitu politiků a jejich okolí, odvolání policejního prezidenta Lessyho, víceméně odvolání šéfa ÚOOZ Šlachty. Kriminálníci, kteří ukradli miliardy dál chodí po světě. Česká televize se snaží v různých pořadech vysvětlit, že kuponová, ale hlavně velká privatizace byla v pořádku, ačkoliv se jich na to přímo nikdo neptal, jen na sociálních sítích začíná prosvítat otázka, kde vzal nějaký Kellner, kterého nikdo 15 roků neviděl, 11 miliard Dolarů. Tedy částku, kterou americké investorské rodiny vydělávaly jednu, či dvě generace a kterou Liberecký student ekonomie z jakési fakulty někde v ČSSR vydělal za dva, tři roky.

Bohuslav Sobotka studoval v letech 1986 až 1990 Gymnázium v Bučovicích.

V letech 1990 až 1995 pak „studoval“ Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, kde pod vedením poslance ČSSD Zdeňka Koudelky obhájil diplomovou práci „Vývoj sociální demokracie v českých zemích“ v rozsahu 52 listů a získal za to titul Mgr.

V 25 letech pak roce 1996 je zvolen do Poslanecké sněmovny a poté začala jeho nekonečná politická kariéra stylu škola – parlament.

Člověk, který nikdy nepoznal co je to živit se vlastním přičiněním a být sám na sobě. Člověk, který si nedokáže představit, jak se cítí OSVČ, která musí zaplatit sociální a zdravotní měsíční pojištění, aniž by ještě něco vůbec vydělala. Člověk, který nemá potuchy, jak se žije 53 letému muži bez zaměstnání, který odpracoval 25 roků a přesto má vyměřenou sociální podporu 3410 kč a díky ČSSD a zejména Ministryni Marksové, která prohandlovala s ODS zákon o snížení sociálních dávek, bude po 25 odpracovaných letech žít na částce ještě nižší, než 3410 Kč.

Sobotka nikdy nepochopí život chudého člověka, kterého nikdo nechce zaměstnat, protože má exekuce a tyto exekuce mu vznikly proto, že měl jednu prvotní exekuci, která způsobila další platební neschopnost a další exekuce, protože v České republice se smí provádět exekuce všemi způsoby naráz a nikdo nehledí na další platební povinnosti dlužníka.

Vláda ČSSD a ANO je jakoby ještě horším odrazem vlády předchozí.

Když vládu Petra Nečase ukončil zásah ÚOOZ, kterou později ČSSD a poskok Bohuslava sobotky Milan Chovanec, mnozí lidé si říkali, že už horší vláda být nemůže.

A byla.

Na jedné straně silou svých 927 240 voličů se snaží oligarcha s estébáckým pozadím získat převahu politickou i ekonomickou a obchodní v celé ČR a na druhé straně ČSSD, které padají preference až na historických 15%  se zmítá v jakési smrtelné křeči a Sobotka jakoby tušil konec, zbrkle vyhrknul na média informaci, že vymění vládu a čekal totéž od svých koaličních partnerů, kteří v šoku zůstali hledět a pouze prohlásili, že nic takového nemají v plánu.

Sobotka sám je slabý a nyní vůbec neví, jak z toho ven. Spekulativně padla jména Marksové,  Dienstbiera a Zaorálka, což jsou skutečně nejslabší členové vlády, ovšem i kdyby je vyměnil za jiné současně a jemu loajální lidi z ČSSD, tak se změní maximálně větší loajalita nového ministra k Sobotkovi, ale z pohledu České republiky a deseti milionů obyvatel a jejich práce a životů se nezmění vůbec nic.

Vše ostatní diktuje Babiš, který má v moci svá média a své lidi ve svých dobře nachystaných firmách, které včas shrábnou miliardy z dotací EU, než Evropská komise řekne dlouho očekávané a již jednou za Nečase vyřčené STOP dotacím do ČR.

Sobotkův monotónní hlas chrlí vymyšlená statistická data a události, které jsou seřazeny tak, aby působily jako důkaz zásluh tříleté vlády tohoto nešťastného a opět kriminálního seskupení. Na oko tvrdý ministr vnitra, na kterém je patrné i školáčkovi, že je voditelnou figurkou, nám vysvětluje jak máme být v klidu, že má všechno pod kontrolou.

Tytéž slova snad řekl někdy do telefonu i Rittigovi a Janouškovi a podobným grázlům, protože se mu podařilo rozložit policii a udělat v ní řádnou rošádu tak, aby nebyla schopna došetřit kriminalitu ODS a ČSSD.

Kauzy Nagyová, Nečas, Rath, na první pohled bagatelní věci, avšak za nimi se skrývá to, co běžný občan nemá čas stíhat vidět.

Rozsáhlá síť lidí napojených na politiky nyní rozjela stavby a projekty, obchody a zakázky na miliardy korun a chystá se na další zdroje z EU ale i z kapes daňových poplatníků, protože šéf kasy, slovenský udavač Štátnej bezpečnosti drží státní kasu České republiky a přerozděluje miliardy tak, jak se odpoledne na Strakovce dohandlují.

KDU-ČSL u toho mlčí a je ráda, že je opět u vlády, jako za každé vlády a neudělá nic, co by jí ohrozilo její věčnou a dlouhodobou pozici v každé vládě.

Řeší se pouze zákony, které nařídila bankovní lobby, stavební lobby, exekutorská lobby a pak se honí peníze, které rozkradli a dohánějí se drsnějším výběrem daní, kterým se Babiš chlubí ale desetitisíce OSVČ ukončují svoji činnost a stávají se okamžitě terčem útoku soukromých exekutorů, kteří jim k dluhům napočítají 2000% své obchodní marže, protože v ČR není exekutor soudním úředníkem, jako v právních státech EU, v ČR je exekutor podnikatelem a musí vydělávat ber kde ber. A následují škrty, škrty a škrty. Dolů letí samozřejmě finance určené pro ty nejméně obranyschopné – chudé a starší občany. Ti se přece bránit nebudou.

Vládě poplatná Česká televize chrlí pozitiva o rostoucí ekonomice. Roste prý spotřeba lidí se mzdou 15 000 hrubého a nájmem bytu 12 000 Kč měsíčně. Roste prý ekonomika, možná soukromí exekutoři a jimi placení ministři více nakupují, nevím. Rozhodně nevidím ani jeden důvod a zdroj, ze kterého by česká ekonomika měla růst.

Roste snad zisk Homecreditu a jeho vymahačů, kteří patří PPF Group, která však daní v Holandsku, takže český stát nemá z PPF Group ani cent. Přesto se ČT24 raduje z rostoucích zisků PPF a nikdy neříká ve svých vysíláních PPF, ale „Kellner“. PPF má údajně úspěchy ale nutila O2 si půjčit 25 miliard, aby je mohla shrábnout. Tunelování za bílého dne a o tom ČT24 mlčí.

Když jsme u Kellnera, kterého nikdo neviděl 15 roků živého, vzpomněl jsem si na jednu poučku jednoho známého kriminalisty. Pokud pachatel je u výslechu a padne podezření, nevinný pachatel nemá co by dodal. Viník a zasvěcený však začne sypat stovky argumentů jak je tomu jinak, až se do toho zamotá. Přesně tak se chovají tehdejší velké ryby a na jejich pokyn Česká televize, která se v poslední době po vystoupení někdejšího šéfa privatizace Ježka, dala do vysvětlování jak to tekrát bylo a že kradení se skutečně dělo, ale to bylo v pořádku, to už byl stát okraden a pak už se mezi sebou okrádali jen vlastníci bývalých státních podniků a to nás přece nemusí zajímat. Zvláštní vysvětlení. Čili výmluva hodná IQ autora pořadu na ČT24. Proč se najednou ČT snaží vysvětlovat „jak to tenkrát bylo“ a o některých lidech mlčí nemusím dál vysvětlovat.

Někde ve stínu těchto velkých byznysů ve Strakovce se smromně krčí občan. Občan, který je v zaměstnání šikanován vedoucím, je nucen pracovat o víkendech a denně 12 hodin a vždy se najde důvod na srážku ze mzdy, nebo vyhazov. Samozřejmě bez odstupného. Jak to vím? Sám jsem byl zaměstnancem a nezaměstnaným a také OSVČ, která se nedovolá níkdy ničeho, pokud jí někdo nezaplatí. Avšak pokud někdo nezaplatí dopravnímu podniku – polostátní instituci, tak dostane peníze zpět v exekuci a k tomu náklady advokáta, i když dle zákona na palmáre polostátní podniky nárok nemají.

Ale kam na dnešní vládu se zákony? Vždyť tato sociální vláda zavedla opět nucené práce i přes nález Ústavního soudu z roku 2012 a tak až vyjde ve Sbírce zákonů, může tento zákon kterýkoliv občan napadnout u Ústavního soudu a bude mít úspěch.

V té celé šarádě se absolutně zapomíná vždy na občana. Nikoho nezajímá jak se žije jednotlivci, který ze mzdy sotva uživí v Brně byt, natož stravu a ostatní. Tátové rodin mají dvě i tři zaměstnání, aby stíhali rakouské ceny v obchodech za rumunskou mzdu. Tátové, kteří po 10 letech dřiny a přesčasů umírají předčasně na selhání srdce a mozkovou mrtvici, protože tělo nesnese takovou zátěz a to se hodí Babišově důchodovému systému. „Nech zdechně, keď něrobí“ řekne koblihomet a stará se raději o to kde ještě občanovi víc utáhnout, aby bylo spolu s ODS z čeho krást.

Účast v krajských volbách ukázala, jak zle je českému národu a 64% voličů zůstalo doma a nedalo hlas nikomu.

Zvítězili skalní voliči starých známých ODS, ČSSD, ANO, KDU-ČSL, KSČM a TOP09, ačkoliv jejich hlasy mají hrubě klesající tendenci, jejich stálí voliči přijdou vždycky.

Sobotka tedy vymění tři neschopné za tři neschopné, ale loajálnější. Nová košťata se chystají tvrději mést a tak držím palce občanům, aby další rány od tohoto vládního a parlamentního seskupení snášeli až do voleb v roce 2017.

Karel Fleischer - místopředseda SPR-RSČ

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená * jsou povinná.