SPR-RSČ » Publikace » Blog Republikánů » Dámy a pánové, věrní spolustraníci a příznivci

Dámy a pánové, věrní spolustraníci a příznivci

Miroslav Sládek

Dámy a pánové, věrní spolustraníci a příznivci,

vánoční svátky jsou již po tisíciletí nejvýznamnější událostí v životě křesťanů, kterými všichni jsme bez ohledu na to, zda jsme členy nějaké církve, nebo zda navštěvujeme bohoslužby. Celým naším životem prolíná křesťanství, právě tak jako ovlivňovalo všechny předchozí generace Evropanů. I když si to mnohdy neuvědomujeme, ale křesťanskými svátky je dán běh našeho kalendářního roku, jestliže čteme stěžejní díla světové literatury, všechna čerpají z tradičního křesťanského vnímání světa. Nemusí to být právě Jefta a jeho dcera inspirovaná jediným odstavcem Bible, může to být i jen jména našich dětí, připomínající světce a anděly.

Křesťanství nás učí smířlivosti a lásce k bližnímu. Křesťanství však nikdy nikoho nenabádalo k tomu, aby se vzdal své víry, svého způsobu života, své kultury nebo své rodné země. Právě naopak naše vstřícnost a soucit vždy byly a jsou určeny jen pro ty, kdo přicházejí s olivovou ratolestí jako návštěvníci, kteří obohaceni naší kulturou a vzdělaností opět zamíří do svých domovů. Nikdy nebyla určena pro ty, kdo by chtěli s mečem v ruce zabíjet naše děti a ženy, kdo ohněm ničí naši kulturu a chtějí se zmocnit našich hmotných statků a jako hejna kobylek ničit vše, co jim stojí v cestě.

Proti tomu, kdo k nám přichází s mečem a ohněm a chce nás násilím připravit o svobodu, kulturu a majetek, musíme my pozvednut meč a plameny jej spálit na hranicích naší země. To je druhá tvář křesťanství, která nás nabádá bojovat a vítězit. Uchování víry a našeho způsobu života je nesilnějším morálním imperativem. Oko za oko, zub za zub.

Vánoční svátky jsou svátky klidu a míru, přeji vám všem lidem dobré vůle, co nejkrásnější prožití v kruhu svých blízkých. Až si budete přát dnes večer přejte si také, aby již konečně zmizeli z naší země ti, které sem nikdo nezval, ten příval bahna, které ničí vše, za co budovaly desítky generací našich předků.

Dnešní večer a celé vánoční svátky, ať jsou věnovány soucitu a lásce s těmi, kdo si je zaslouží.

Ale zítra již skoncujme se svojí rozhádaností, zbabělostí a prospěchářstvím a pozvedněme meč, protože jenom ten nám může vrátit a ubránit vše to, co je a navždy bude naše.

Komentáře

    1. Petr Zahradník
      3 Leden 2017 22:11 Odpovědět Citovat

      Ano,velmi jemně sepsáno. Hodně nad tímhle problémem přemýšlím. A zoufalost jakou řeší situaci EU je katastrofa. Je mi smutno a nevím co s tím.Volby to jen šaškárna. Je mi líto našich dětí!!!!!!!!!

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená * jsou povinná.