SPR-RSČ » Publikace » Blog Republikánů » Rasismus na druhou

Rasismus na druhou

Rasismus

Rasismus na druhou: Studenti z Londýnské univerzity odmítají filozofy Platóna či Kanta, protože jsou běloši.

Nikdy jsem si nemyslel, že bych mohl použít článek uveřejněný v Reflexu. Politická korektnost se však stala zaklínadlem dneška, novodobým Kladivem na čarodějnice. Její horliví přisluhovači nás všechny, bez rozdílu politických názorů, ženou do propasti nevědomosti a všeobecného úpadku. Jestliže černí nebo vůbec barevní studenti nechtějí čerpat z pokladnice Řecko – římské kultury, bílé kultury na což jsem hrdý, jestliže je nezajímají největší myslitelé lidstva, tak proč sem k nám lezou. Ať si založí vlastní university a na nich do zblbnutí třeba zkoumají, zda se planeta Země vůbec otáčí, nebo zda jsou ženy savci atd.

Nejprve předstírají chudobu a touhu po vzdělání, jen aby se sem dostali. Jakmile jich je tady dostatečné množství, začnou se rozpínat, uzurpovat náš prostor a stále více omezovat naše práva a svobody. To vše bohužel za podpory naprostých idiotů, kterých je bohužel v naší populaci neuvěřitelné množství. K tomu média, které na pokyn svých majitelů matou veřejnost a samozřejmě tak zvaní politici, kteří mají plnou hubu vlastenectví, práv a svobod, ale ve skutečnosti dělají přesně pravý opak. A je jedno zda začneme od AB a končíme TO anebo naopak, jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet. Jediný rozdíl mezi nimi je ten, zda mají dost peněz, anebo se jako nevěstky prodávají. 

Převzato z Reflexu, autor: V. Buchert

Od vysokoškolských studentů by člověk čekal, že jsou inteligentní a dokážou si dát věci do souvislostí. Zejména když působí na Londýnské univerzitě, což je největší vysoká škola ve Velké Británii. Ale kdepak! Slepota politické korektnosti dorazila v plné síle i na akademickou půdu. Svaz studentů na Škole orientálních a afrických studií tam žádá vyřazení nejznámějších filozofů, jako jsou Platón, René Descartes či Immanuel Kant, z výuky. Důvod? Jsou to běloši! Svaz studentů z Londýnské univerzity zcela vážně argumentuje tím, že vyřazením těchto a dalších filozofů dojde konečně k „dekolonizaci“ v „bílé instituci“, jako je jejich škola. Takový hezký rasismus zabalený do nesmyslných multikulturních řečí.

Proděkan Buckinghamské univerzity Anthony Seldon řekl jasně: „Existuje reálné nebezpečí, že politická korektnost se dostává mimo kontrolu. Pokud chceme porozumět světu, musíme zkoumat, jak to bylo, a ne přepisovat historii, aby to bylo podle toho, jak chtějí někteří lidé.“

Svaz studentů doslova napsal, že bílí filozofové „by měli být zkoumáni pouze v případě potřeby“ a jejich práce by měly být vyučovány výhradně z „kritického hlediska“, protože někteří svá díla napsali v „koloniálním kontextu“.

Barevní studenti se dočkali i umírněné kritiky. Pokud si myslí, že Kantova Kritika čistého rozumu má koloniální podtext, chtěl bych slyšet, jak to zdůvodní, řekl významný britský filosof R. Scruton. Pikantní je toto tvrzení například právě u Immanuela Kanta, v jehož díle se nic podobného neobjevuje. Navíc tento Němec prožil celý svůj život v Königsbergu ve východním Prusku (český Královec, dnes Kaliningrad patřící Rusku). Co to má či mělo společného s kolonialismem, není jasné.

Jasněji je, když se podíváme, kdo za prohlášením studentů stojí. Správní radu studentské svazu řídí jakýsi pan Alí Habib, který nedávno prohlásil, že je především obdivovatelem Frantze Fanona, což je marxistický myslitel (původním povoláním psychiatr) narozený na Martiniku. Jeho kniha Odsouzenci země (1961) byla vlivným dílem bojovníků proti kolonialismu. Že by právě marxista Fanon měl nahradit učení Platóna či Kanta, jen proto, že oni byli běloši, svědčí o tom, že akademický svět na některých místech světa spěje do záhuby.

Platón, jeden z nejvýznamnějších a nejvlivnějších myslitelů všech dob, ale něco takové předpovídal už před dva a půl tisíci lety, když říkal: „Žijeme ve zvláštních časech, kdy mladí i staří jsou vzděláváni ve lži a ten, který se odváží říkat pravdu, je nazýván šílencem či bláznem.“ Je jasné, že někteří hlupáci to nechtějí slyšet.

Doporučení na závěr:

Je naprosto jasné, že rozvojové země jsou plně ve vleku marxismu – leninismu. Že tento jed otravuje mysli těchto lidí již mnoho desetiletí. My jsme si však komunistický režim vyzkoušeli na vlastní kůži a nechceme si z něj zopakovat ani jeden den.  

Jestli se jim (neomarxistům z Afriky, Asie a Jižní Ameriky) tady nelíbí, tak ať táhnou odkud přišli. A nejen ať si zajistí vlastní vzdělávání, ale ať si zajistí i jídlo a vše potřebné k životu. Z vlastních zdrojů a vlastní prací.

Miroslav Sládek

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená * jsou povinná.