SPR-RSČ » Publikace » Autorské články » Schizofrenie

Schizofrenie

SchizofrenieSchizofrenie v blázinci obvyklém ve srovnání s tím blázincem českým

Pokud dojde k závažné psychické poruše, která je nazývána schizofrenií, osobnost pacienta se rozpadá do dvou naprosto odlišných. Klasickým a všem známým příkladem jsou doktor Jekylle a pan Hyde. To je normální stav a průběh nemoci.

Český blázinec se však opět vymyká všem teoriím, výzkumům i praxi. Nejde zde o rozdvojení osobnosti, ale její mnohonásobné roztříštění. Další zajímavostí je, že oproti celosvětové populaci, kde jsou případy schizofrenie přeci jenom vzácné, česká kotlina je jimi přímo přecpaná.

Rozdvojení osobnosti bylo ve velké části české populace překonáno a lze je srovnat jedině s rozštěpením osobnosti lorda Voldemorta z Harryho Pottera. Ten dokázal svoji duši roztříštit vraždou na sedm částí a každou z nich spojil s jiným předmětem, tématem.

Do stejné pozice se dostává již zmíněná značná část populace v České republice. Tato část sympatizuje a podporuje současného prezidenta Zemana. Jelikož ale ten úzce spolupracuje s čínskými komunisty, podpora se rozšířila i na Čínu. Ten se také již delší dobu velmi druží s oligarchou Babišem, spasitelem. Následovalo Rusko a samozřejmě nejvýraznější tvář současného Ruska, prezident Putin, nedávným přírůstkem je Donald J. Trump a s ním samozřejmě Amerika. K tomu se druží i velká záliba ve všem asijském. Když k tomu připočteme ještě nostalgii po minulém režimu můžeme rekapitulovat.

Velká skupina našich spoluobčanů fandí Zemanovi, Babišovi, Putinovi, Ting-ťankovi, Trumpovi, Rusku, Číně, Americe, Agrofertu a to vše zároveň. Pokud dobře počítám tak je to deset dílů duše. Lorda Voldemorta jsme výrazně překonali a pochybuji, že se kdykoliv v budoucnosti, pokud bude lidstvo existovat, najde ještě národ, který by takovou polyschizofrenii (nový termín, vynalezený a poprvé publikovaný v České republice) dokázal překonat.

Tak opravdu nevím, na jakou část občanů se spolehnout a s ní počítat v době, která vyžaduje jasný názor, pevné postoje a odvahu. Protože jedině takové vlastnosti, alespoň u části obyvatelstva, nás mohou vyvést ze současné totální společenské, morální i ekonomické krize.

Komentáře

  1. Jarda
   18 Leden 2019 18:03 Odpovědět Citovat

   Dobrý den,
   to je pěkná ženská ta na tom obrázku v úvodu, a jak se hezky usmívá. Mám dotaz, zdali je to pacientka nebo ne?

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená * jsou povinná.