SPR-RSČ » Publikace » Autorské články » Vláda může být i vojenská

Vláda může být i vojenská

klárov

Celý mítink se nesl v přátelském duchu a to dokonce i s přítomnou policií. Na chvilku se stavil i sledovací anton, aby si nás, jako vždy, důkladně zdokumentoval, ale, nezdržel se dlouho. Přítomných policistů bylo zprvu více. Nebyli to Sobotkovi pretoriáni, pouze strážníci, v běžných uniformách. Když pak viděli, že občané, ani republikáni nehajlují, nikoho neposílají do plynu, nemají v úmyslu postřílet ani pověsit členy vlády, dokonce ani nekřičí fašistická hesla, jak asi vláda očekávala, prostě, když policisté viděli, že nikomu nedáváme důvod nás rozehnat, mnozí jednoduše odešli za svou prací, za kterou jsou placeni, do ulic, které jejich přítomnost potřebují více.

Tak jsme si mohli v klidu poslechnout hodnotné projevy řečníků bez toho, aby nás kdokoli rušil. Pouze jednou šla kolem našeho shromáždění jakási mladá slečna, dle slovní zásoby dlaždiče, zřejmě sluníčkářka, o kterou si toho dne zřejmě nikdo neopřel kolo, a možná právě z této frustrace a ze vzteku, vychrlila na pana Sládka několik nadávek čtvrté cenové skupiny a pelášila pryč.

„Z principiálních důvodů musíme vždycky hájit právo na projev názoru,“ řekl Miroslav Sládek. Dále dodal, že svoboda projevu se nesmí omezovat žádným způsobem, tak, jak to proběhlo na Václavském náměstí. Zdůraznil, že policie neměla právo, kvůli vyhodnocení jednoho řečníka, jako porušujícího zákon, rozpouštět celou demonstraci a zabavovat aparaturu. Mimo jiné dodal, že porušování svobody slova a projevu se týká i internetu, s čímž nelze jinak, než souhlasit. Dále zdůraznil, že právě kontrola internetu dle zvážení jakéhosi úředníka, to je porušování základních práv a svobod, a ne projev řečníka na náměstí. Kontrola internetu a možnost blokace, je diskriminace demokratických principů.

„Svoboda není nějaká. Svoboda si nezaslouží přívlastků. Není svoboda taková, nebo onaká, úplná, nebo neúplná. Buď je svoboda, nebo není svoboda. Nic jiného není,“ zdůraznil pan Sládek.

„Politika je věc veřejná,“ řekl pan Sládek, „a jelikož je to věc veřejná, tak je to věc každého z nás,“ doplnil pan Miroslav Sládek.

„Jestliže vláda si musí vypomáhat ozbrojenou mocí, aby se udržela při moci, jakým právem nám taková vláda vládne?!“ I tato pravdivá slova vyslovil Miroslav Sládek.

„Ti, co dneska vládnou, to nejsou od boha, to jsou naši občané, kterým jsme delegovali pravomoci, vládnout naší zemi. Oni jsou povinní se nám zodpovídat, oni jsou povinni reagovat na naše výtky, a ne se chovat, jak se chovají. Oni se k nám chovají, jako ke svým zaměstnancům, oni jsou našimi zaměstnanci, my je platíme, a nebýt naší práce a našich daní, z čeho by žili? A ještě jsou na nás drzí. Jak byste se zachovali ke svým zaměstnancům, kterým byste platili královské platy a kdyby se k vám, jako k zaměstnavatelům takto chovali? Vykopli byste je! Máme právo, jako lid, jako občané tuto vládu vyměnit!“ řekl Miroslav Sládek.

Miroslav Sládek se mimo jiné zmínil i o turecké genocidě arménského lidu, za který se turecká vláda do dnes neomluvila, rovněž tak i o poměrech turecké okupace v Bulharsku, za časů osmanských Turků.

„Nezlobte se, ale opravdu je rozumné, brát si za svého spojence stát, který je ryze islámský, kterého prezident se považuje za novodobého tureckého sultána, který nás doslova a do písmene vydírá a žádá po nás stále větší a větší finanční částky, jinak, hrozí, že Evropu zaplaví přivandrovalci? Je toto pro nás ten pravý spojenec?“ dodal pan Sládek.

Kromě jiného pan Sládek zdůraznil, že řada lidí, především z řad pravdoláskařů, různých parazitujících neziskovek, sluníčkářů, a především, z řad představitelů vlády, neustále žijí v mylném přesvědčení, že tito takzvaní uprchlíci k nám přicházejí proto, aby u nás mohli pracovat, aby nám mohli pomáhat budovat naší zemi, aby u nás mohli přispívat do našeho sociálního systému a jako pravověrní muslimové, pomáhali živit české křesťanské důchodce.

Kromě Miroslava Sládka, vystoupila řada řečníků, mezi kterými chci zvláště vyzdvihnout slova ppl. Ivana Kratochvíla, který pronesl větu, která se dostane do dějin.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená * jsou povinná.