SPR-RSČ » Publikace » Blog Republikánů » Protestní setkání na Klárově

Protestní setkání na Klárově

klárov

Na podzim loňského roku se předháněly strany a straničky s větším či menším úspěchem v pořádání demonstrací na téma výročí sametového podvodu a přivandrovalecké krize. O tom, jak snadno a rychle se tyto subjekty vyčerpaly, svědčí jejich nynější pasivita.

Není žádný důvod polevit v burcování občanů, od loňského podzimu se přeci nic nezlepšilo, právě naopak.

Vládní politika poklonkování Bruselu, lži vládních a parlamentních politiků, kteří sice slovy protestují proti přijímání přivandrovalců, svými činy však vytvářejí ideální podmínky pro vytváření páté kolony schopné rozbít naši zem.

Pod taktovkou ministra financí jsou budovány stále další a další registry. Původní zdůvodnění o nutnosti registrů, protože pomohou k zamezení daňových úniků bohužel uchlácholilo veřejnost natolik, že dnes mohou projít takové zvrácenosti jako je registr zdravotní dokumentace. Skutečně zbývá již jen vyzvat občany, aby se dostavili k aplikování čipu třeba do šíje. Technika přeci jen pokročila, takže není nutné evidenční čísla tetovat na předloktí. Princip je však stejný jako v koncentračním táboře. S budováním registru o všech a všem mizí postupně i poslední zbytky svobody, kterou jsme snad měli.

Setkání se pokusila narušit Česká televize, která prokázala svojí hanebnou, do nechutností zabíhající, pro přistěhovaleckou propagandou, naprosté odcizení od českého národa. Bylo proto třeba znovu zopakovat neměnné stanovisko. Zrušit koncesionářské poplatky, zrušit ČT.

Den 12. 3. je v kalendáři dnem vstupu do Severoatlantické aliance. Žádný jiný politik nebyl schopen se vyjádřit k tomuto problému. Jak by také mohl, když všichni současní politici vstup do NATO podporovali. Naše stanovisko je neměnné. Když jsme se zbavili Varšavské smlouvy, bylo zbytečné vzápětí strkat hlavu do jiného chomoutu. Mohli jsme být sami sebou, suverénním národním státem, a teprve po důkladném zvážení situace, všech výhod i nevýhod jsme mohli na základě referenda rozhodnout o případné další spolupráci, jak a s kým.

Zákon o referendu se sice projednává. Měl být však podle našeho návrhu přijat již v roce 1992 a díky němu mohli sami občané rozhodnout o dalším osudu Československa. Bylo zbytečné a ve svých důsledcích neblahé nechat o osudu národů a státu rozhodovat Václava Klause, Vladimíra Mečiara a Václava Havla, bohužel i za vydatného přispění Miloše Zemana. Připomínám, že jsme byli jediní, kteří nejen protestovali proti rozdělení, ale také předložili v parlamentu návrh na referendum. Demokracie znamená vládu lidu již od antiky, toto právo nemůže lidu upírat nikdo pod žádnou záminkou.

Nezměnilo se nic anebo jen k horšímu. S příchodem jara budou problémy jen narůstat. Je třeba burcovat občany. Ti, kdo se po listopadovém podvodu 1989 chopili moci a během čtvrt století upevňovali svoje postavení, se nebudou chtít své moci a svých výhod vzdát. To ovšem není nic nového. Ti, kdo se revolucí dostali k moci, vždy prohlašovali, že jejich revoluce je ta poslední, protože nejlepší a protože nastolila nejlepší uspořádání společnosti. Bylo jedno, zda to prohlašovali královrazi, diktátoři, nebo kdokoliv jiný.

Nazrál čas na radikální změnu. Konec konců v naší zemi byla vždy spojena s dvacetiletou periodou. Pravda, máme trochu zpoždění, ale lepší pozdě, nežli nikdy.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená * jsou povinná.