SPR-RSČ » Publikace » Autorské články » Kdo jim tohle ještě žere

Kdo jim tohle ještě žere

chlazený pivo

Omlouvám se, že jsem si musel vypůjčit citát z jedné nejen u nás, ale i ve světě, populární knihy.
Sám bych chování poloviny obyvatel České republiky ani nemohl lépe charakterizovat. Hnutí Ano má podle průzkumů třiceti procentní a ČSSD dvacetiprocentní podporu. Tyto pilíře vládní koalice, protože věčně prodejné lidovce nelze počítat, tedy disponují podporou poloviny občanů – voličů.

Přitom tyto dvě strany spolupracují naprosto vzorně již dva a půl roku. Svorně také porušují zákony, když například zmrzačili jednací řád poslanecké sněmovny.

Sociální demokraté hlasovali proti návrhu, který by zakázal ucházet se o státní zakázky firmám, ve kterých má více než deseti procentní podíl člen vlády.

Předsedu hnutí ANO začala vyšetřovat nejen policie, ale také úřad pro vyšetřování korupce Evropské unie. Při každé příležitosti prohlašovali ministři a poslanci, že u politiků platí presumpce viny. Jelikož se ale jedná o nejbohatšího ministra, najednou je prý zapotřebí počkat na výsledek vyšetřování dotačního podvodu ve výši padesáti milionů.

Hnutí ANO známé svým cituplným postojem vůči přivandrovalcům brání zuby nehty zavedení korporátní daně, i když v loňském roce měly banky zisk čtyři sta miliard a firmy vyvedly do zahraničí tři sta miliard korun. Nutno podotknout, že v České republice nejsou již takřka žádné domácí banky nebo firmy. To znamená, že ze sedmi set miliard korun nezůstalo v naší zemi prakticky nic. Lidé tady dřou za pár korun, jenom aby neumřeli hlady, a stovky miliard tečou do zahraničí. Vzhledem k tomu, že vládní koalice je u moci dva a půl roku mohly takto zmizet dva biliony korun.

Sociální demokracie má přímo ve svém názvu sociální cítění. Klidně však nechá občany hladovět a biliony odtékat do zahraničí. S blížícími se volbami sice představitelé této strany začali prohlašovat, že by se mělo něco udělat se střetem zájmů a omezit propojení politiků a podnikatelů. To však byla jen slova, která nepřežila ani první noc po svém vyslovení.

Každý den dokazují poslanci a ministři, že jim jde jenom o to, aby se udrželi u moci. Na občany se neohlíží ani v nejmenším. A přesto se, jak je vidět mohou klidně spolehnout na pohodlnou většinu v parlamentu díky naprosté slepotě, hluchotě a ……….. svých voličů.

Nadporučík Lukáš, ač těžce sužován, neměl pravdu, když prohlásil, Švejku, vy jste s odpuštěním hovado. Měl se obrátit na voliče ANO a ČSSD a koneckonců všech ostatních parlamentních stran.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená * jsou povinná.