SPR-RSČ » Publikace » Autorské články » Má Švédsko ještě naději na přežití ?

Má Švédsko ještě naději na přežití ?

muslimové

Švédsko patřilo donedávna mezi příkladné státy, zejména v oblasti téměř nulové korupce v politice a státní správě. Z osmdesátých let minulého století si pamatujeme pověsti o poctivosti obyvatel, čistotě měst a vysoké životní úrovni, ale také bezpečnosti švédských velkoměst.
To vše je bohužel dnes již minulostí.
Stačila dvě volební období liberálů a konzervativců a současné volební období sociálních demokratů v “opoziční smlouvě” s bývalou vládnoucí pravicovou aliancí a vše se změnilo k nepoznání.
Švédsko má dnes 9 851 017 obyvatel a z toho ve Švédsku žije 1,6 milionů osob, které se narodily v zahraničí.
Skokový nárůst začal v roce 2010, kdy počet uprchlíků v zemi dosáhl 451 000 lidí, převážně muslimů.
V letech 2013 – 2014 vzrostl počet imigrantů o 9,6 %.

Ve Švédsku funguje 6 islámských říšských organizací, které jsou podporovány finančně státem. Tyto organizace regisrují 110 000 členů.
Někdy v 80. letech převládali v zemi muslimové původem z Turecka a v průběhu války Írán – Irák se začaly objevovat i další skupiny muslimů z těchto států.
Kolem roku 2000 našlo své útočiště ve Švédsku 60 000 muslimů z Bosny a dále z Íránu 65 000 a rekordních 183 000 z Iráku a 78 000 Turků. Dále Libanon 27 000, Somálsko 42 000 a Kosovo a Albánie 18 500.
V roce 1990 zahájila činnost SMR (Muslimská rada Švédska), která zaštiťuje všechny muslimské organizace ve Švédsku.
Podle zdroje z veřejnoprávního rádia Sveriges Radio bylo v roce 2005 ve Švédsku už 120 ”sklepních” mešit a postupně se začaly stavět mešity v místech, kde má muslimská komunita velkou základnu, tedy v Malmö na jihu Švédska a v hlavním městě Stockholmu.
Člověk by snad čekal vděk za všechnu tu pomoc, které se muslimům ve Švédsku dostalo.
Muslimové se však naopak začali projevovat agresivně již dávno, někdy kolem roku 1988 na divokých demonstracích v centru Stockholmu, ale také zvýšenou kriminalitou, vzrostl počet trestných činů, zejména pak vraždy, bombové útoky, útoky nožem, znásilnění a v poslední době i střelba z pistolí či samopalů vzoru Kalašnikov nedávno v Malmö.
Před vánocemi 11. prosince 2010 byly odpáleny bomby v centru Stockholmu v odpolední špičce v ulici Olofa Palmeho a Bryggargatan teroristou jménem Taimour Abdulwahab al-Abdaly, který se hlásil k Al-Kajdě. Tento muslim vystudoval v luxusním švédském prostředí gymnázium a pak odjel studovat University of Bedfordshire ve Velké Británii. Nejednalo se o chudého a utiskovaného cizince bez možností a šancí na slušný život na”zlém Západě”.
Později v květnu 2013 propukly muslimské nepokoje, které vyvrcholily četnými požáry zaparkovaných automobilů, ale i benzínek a obytných domů, zejména v Stockholmu ve čtvrti Husby, odtud je známý pojem, švédy nazývaný ”Husby kravaller”. Požáry a rozbíjení výloh a aut se později rozšířily na téměř celý Stockholm.
Média mlčela, odpůrci muslimské imigrace a jejich nevděčného chování byli označováni za xenofoby a fašisty jednak veřejnoprávní televizí SVT a jednak soukromou televizí TV4 ale i v tisku a na sociálních médiích v poslední době.
Během roku 2015 se navýšila imigrace do Švédska o rekordních 134 240 osob! Převážně šlo o uprchlíky ze Sýrie 30 590 osob a dále z afrického státu Eritrea 6 838, opět z Iráku 4 082, Somálska dalších 3 531, z Indie 3 601, a z Afghanistánu 2974 imigrantů a další.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená * jsou povinná.